Aplikacje mobilne

Google zapowiada zmianę Pogody. Czego powinniśmy się spodziewać?

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja pogodowa oferowana przez Google w systemie Android zauważalnie się zmieni. Nie tylko w kwestii designu, ale wedle zapewnień także pod kątem ergonomii.

Pogoda na Androidze przejdzie zauważalną zmianę. Czas na Material You

Jaka jest najlepsza aplikacja pogodowa? Zdania użytkowników bywają podzielone. Niektórym w zupełności wystarczają domyślnie wbudowane propozycje (przede wszystkim ta od Google), inni oczekują czegoś więcej i sięgają po dodatkowe, bardziej rozbudowane oprogramowanie. Szykowana przez Google zmiana będzie dotyczyła pierwszego grona wymienionych osób.

Google Weather w 2021 r. dostosowano do interfejsu Material Theme. Teraz (niektórzy stwierdzą, że "wreszcie") aplikacja zostanie przygotowana zgodnie z założeniami Material You. Poza korektami wizualnymi w oczy rzuca się odejście od obecnie dostępnych trzech oddzielnych kart (Dzisiaj, Jutro, 10 dni), pomiędzy którymi trzeba się przełączać i przewijać treść, aby uzyskać więcej informacji. Zamiast tego wszystkie dane będą prezentowane na jednym ekranie.

Jak Google uda się to pomieścić? Z odpowiedzią śpieszy redakcja 9to5google, której udało się dotrzeć do screenów przedstawiających różnice.

Pogoda na AndroidzePogoda na Androidze
Pogoda na Androidzie przed (z lewej) i po zmianach.

Kiedy zmiana Pogody?

Obecnie trwają testy nowego rozwiązania, dostęp do nowej Pogody na Androidze mają wyłącznie niektórzy pracownicy Google. W najbliższej przyszłości odświeżona aplikacja powinna zawitać do części użytkowników, a później zostanie wdrożona globalnie.

Więcej nowości na Google I/O 2023

Już w najbliższą środę, 10 maja odbędzie się kolejna konferencja Google I/O. W tym roku wydarzenie zapowiada się wyjątkowo interesująco, ponieważ poza kwestiami związanymi z oprogramowaniem mają pojawić się ważne premiery sprzętowe.

Google będzie omawiać nie tylko zmiany w poszczególnych aplikacjach (być może także w Pogodzie), ale też przybliżać nowości w systemie Android 14. Producent potwierdził dodatkowo, że zaprezentuje nowy tablet, Pixel 7a oraz Pixel Fold, czyli swój pierwszy składany telefon.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    von_marcus
    1
    No cóż... takimi bzdurami się tam zajmują, że aż im zazdroszczę. Zamiast patrzeć na prognozę by Google lepiej bo szybciej jest spojrzeć za okno. Totalnie bezużyteczna aplikacja. Jak dla mnie, to aplikacja do pogody powinna zawierać te informacje, których nie jestem w stanie dostrzec patrząc przez okno. Gdzie jest prędkość wiatru? Gdzie jest obszar zachmurzenia i jakiego typem chmur? Gdzie jest ciśnienie atmosferyczne i jego tendencja? Gdzie jest podana temperatura odczuwalna? I jeszcze wiele innych. Niech sobie taką apkę wsadzą głęboko gdzie potrafią a ja i tak będę korzystał z ICM.