Gry mobilne

Pokemon GO - szukanie pokemonów właśnie stało się trudniejsze

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Gracze skarżyli się na wadliwy system "łapek", a twórcy na serwisy lokalizujące. Problem został rozwiązany.

Gra Pokemon GO sprawiła, że każdego dnia ludzie liczeni w milionach wychodzą z domów w poszukiwania stworków. W ich odnajdywaniu pomagał radar (w postaci łapek), ale niedawno przestał on działać jak powinien, co znacząco utrudniało zabawę. Najnowsza aktualizacja naprawiła ten błąd… przynajmniej w pewnym sensie.

Rozwijająca grę Pokemon GO firma Niantic postawiła na dość radykalny sposób naprawy tego błędu. Po prostu cały ten element usunęła. Krótko mówiąc: teraz nie ma żadnego radaru, a szukać stworków trzeba w ciemno.

Pokemon GO nearby

Zaraz, zaraz, przecież są jeszcze mapki – powiecie? Rzecz w tym, że już ich nie ma. Firmy Niantic i Nintendo załatwiły sprawę w taki sposób, że praktycznie wszystkie duże serwisy oferujące lokalizację pokemonów (takie jak Pokevision) przestały działać. 

Jak można się domyślać, zmiany nie bardzo przypadły graczom do gustu. Część z nich zwróciła się nawet do Niantic z prośbą o zwrot pieniędzy wydanych w ramach systemu mikropłatności. Firma w większości przypadków pozytywnie rozpatruje takie podania.

Tymczasem można tylko żywić nadzieję, że przy okazji kolejnej aktualizacji Niantic znowu nas zaskoczy, ale tym razem pozytywnie, to znaczy wprowadzając działający i skuteczny radar.

Źródło: Kotaku, Polygon, VG247

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SirHawk
  Z jednej strony spoko, sprawili, że trzeba się w końcu trochę napracować, żeby łapać silniejsze Pokemony. Z drugiej - strzał w stopę, gra była casualowa w cholerę, stracą masę klientów :D.
  8
 • avatar
  Woodpeacker
  Jak dla mnie to tern radar nigdy nie działał :)
  Zawsze były 3 łapki.
  8
 • avatar
  Yukko
  Ale jaki jest sens w szukaniu pokemonów jak można było łatwo zobaczyć gdzie są i po prostu tam pójść?

  Zabawa powinna polegać na właśnie na poszukiwaniach a nie brania gotowca.
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Spoko następna aktualizacja jak wprowadzą wymiane pokemonów zabije gre :P (jeśli nie wiecie dlaczego podpowiem, EMULATOR na PC siedzisz przed kompem i możesz być gdzie chcesz, km same się nabijają, kumpel tak gra, ma tel. z WP, a chce sobie pograć więc bana się nie boi bo i tak by nie grał gdyby nie to).
  1
 • avatar
  neXt___
  To jak granie na czitach - odbiera przyjemność i satysfakcję, ale zawsze można się pochwalić przed znajomymi. Granie dla innych, a nie dla siebie. Chore. Dobrze, że takie rzeczy są blokowane.
  -1
 • avatar
  am333
  pokemony ganiają z telefonem w ręku i "łapią" pokemony. żal.
  -1
 • avatar
  torture
  U mnie i tak niewiele zmieniło. Tak jak nie było nic na radarze, tak nie ma dalej :D