Gry mobilne

Pokemon GO: twórcy mają pomysł, jak utrzymać graczy

przeczytasz w 1 min.

Krok pierwszy: zwiększyć liczbę pokemonów. Krok drugi: wprowadzić poważne elementy interakcji.

Pokemon GO to jak na razie największy fenomen tego roku. Choć już w dniu premiery tej gry nie brakowało osób zwiastujących jej rychłą śmierć, dziś nic już nie wskazuje na to, by koniec szału miał nastąpić w najbliższej przyszłości. 

Jest już pierwszy człowiek, który złapał je wszystkie i z pewnością wkrótce liczba tych, którym się to udało, będzie szybko rosła. Aby, pomimo sukcesu, ich zatrzymać rozwijająca grę firma Niantic musi się więc postarać. Co w nadchodzących tygodniach czeka domorosłych Ashów?

Najprostszym sposobem, na który Niantic zresztą się zdecyduje, jest zwiększenie liczby stworków – wkrótce przybyć ma ich około 100. Najważniejszą nowością zapowiadaną dla Pokemon GO będzie jednak możliwość wymieniania się pokemonami między graczami. Ogólnie rzecz biorąc zwiększony ma być zakres interakcji pomiędzy „trenerami”.

Zmiany czekają również Gymy oraz Poke Stopy. Te ostatnie mają być możliwe do modyfikacji, na przykład w centra leczenia pokemonów. Podsumowaniem niech będzie natomiast stwierdzenie ekipy Niantic, że w dniu debiutu gra Pokemon GO zawierała tylko 1/10 zaplanowanych funkcji.

Źródło: GameRant, 9to5Mac, Reddit, Polygon

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  st4lk3r
  7
  Nigdy.
  • avatar
   shamoth
   1
   W sumie jak by dali starą poczciwą mechanikę walki to może by było na czym powiesić oko, bez tego to kolejna apka która sprawdza jak szybko można rozładować aku :D

   Jak by tej apki nie lubić za formę/pomysł i jakość wykonania marnego kodu to jest szansa że zaraz po upie będzie można zarobić trochę grosza na przewalaniu pokemonów ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Chuck Norris złapał je wszystkie, i to telefonem stacjonarnym :) wszystkie, tzn. też te których jeszcze nie wydali :D
    • avatar
     Faflucy
     -6
     pokemon = debil latający ze smartfonem
     • avatar
      Konto usunięte
      -9
      Pozdrawiam osobę, która wymyśliła sondę... Mając złapanego jedynie psyducka można zaznaczyć odpowiedzi od 3 do 7 i każda z nich będzie w tej sytuacji prawdziwa... Fuck logic...
      • avatar
       gural23
       -11
       Hejtuje te pokestwory. Wole własne życie prywatne. Pozdrawiam wszystkich polskich Keczapów. :)