Technologie i Firma

Jak otrzymać terminal do firmy za darmo?

przeczytasz w 1 min.

Przedsiębiorco, niewykluczone, że możesz skorzystać z Programu Polska Bezgotówkowa i odebrać nawet trzy terminale płatnicze za darmo. Na czym to wszystko polega i dlaczego ktoś miałby oferować coś bez opłat?

Nawet trzy terminale płatnicze za darmo, rok bez opłat za transakcje i pełne wsparcie techniczne. Tak prezentuje się oferta Programu Polska Bezgotówkowa kierowana do tych przedsiębiorców, którzy do tej pory nie pozwalali swoim klientom płacić inaczej niż gotówką.

Za projektem stoi Koalicja liderów na rzecz Polski bezgotówkowej, czyli grupa, którą tworzą między innymi eService, PKO Bank Polski, Poczta Polska i Orange Polska. Celem zaś jest pomoc przedsiębiorcom, na której zyskają nie tylko oni, ale też poszczególne firmy, jak i sami konsumenci.

Terminal za darmo – jak to działa?

Kto może otrzymać terminal za darmo? Prawie każdy przedsiębiorca, który przez ostatnie 12 miesięcy nie posiadał takiego urządzenia w firmie. Konkretne informacje na ten temat można znaleźć na stronie bezgotowki.pl.

Na jakich zasadach oferowany jest terminal? Przedsiębiorca otrzymuje urządzenie za darmo i przez rok nie pokrywa żadnych kosztów związanych z jego utrzymaniem. W zależności od tego, czy wybierze standardowy terminal czy model Smart D220, po upływie dwunastu miesięcy będzie musiał uiszczać opłatę (w wysokości od 39 zł miesięcznie) lub otrzyma urządzenia na własność. Szczegóły w zakładce „Oferta”.

terminal karta

Terminale są przystosowane do obsługi transakcji wykonywanymi kartami Mastercard i Visa, a do tego są kompatybilne z BLIKiem, Diners Club, JCB i UnionPay. Dzięki temu będą mogły być wykorzystane zarówno przy polskich klientach, jak i tych z zagranicy.

Umowę będzie można zawrzeć u 22 000 listonoszy z tabletami, w 4600 oddziałach Poczty Polskiej, w 742 salonach Orange Polska oraz w 524 oddziałach PKO BP.

Skąd w ogóle taki pomysł?

Dlaczego wszystkie te firmy przyłączyły się do programu i chcą pomagać przedsiębiorcom? Ponieważ jest popyt – z badania eServie „Postawy Polaków wobec form płatności” wynika, że więcej niż połowa Polaków chce płacić bezgotówkowo. Za koncepcją „państwa bezgotówkowego” jest również Ministerstwo Rozwoju, które chce wymusić na przedsiębiorcach instalację terminali.

Źródło: BezGotówki, eService, Business Insider

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  5
  Z jednej strony fajnie, ale z drugiej nie wyobrażam sobie, aby rolnik sprzedając z naczepy biegał z terminalem. No i co z kosztami po roku, bo jednak 40zł miesięcznie + prowizja od transakcji daje spore kwoty, a nic nie piszą o prowizjach po roku - może są na tyle wysokie, że zwróci się koszt terminala...
  W ogóle zero dokumentów na stronie, ani regulaminu, wzorów umów, nic, dziwnie mi to pachnie...
  • avatar
   darry dooman
   4
   to zwykła walka z szarą strefą...obrotu gotówką nie da się kontrolować...przepływ elektroniczny jak najbardziej...
   • avatar
    Silver
    4
    Sprzedający zabezpieczy się i napisze, że płatność kartą od 15-20zł :)
    Jednak jestem za szarą strefą. W takim złodziejskim i skorumpowanym kraju dla wielu to jedyna możliwość egzystencji i funkcjonowania.
    • avatar
     Hyperion
     2
     Za darmo !!!! Ha ha ha. Przecież to rozbój w biały dzień. Dlaczego. Przykład, mała firma handlowa obrót przychód (nie zysk) 300 000 , jak weźmiemy pod uwagę opłatę 0,0069% od tranzakcji to wychodzi ponad 2000. To ja wolę tę kasę przeznaczyć na marketing/pensje/ cokolwiek innego a nie oddawać bankowi.
     Wielka KUPA roku.
     • avatar
      Snake73
      0
      Banki jak zwykle szukają jeleni na wszystkie mozliwe sposoby.
      • avatar
       poscard
       0
       Zaproponuję naszą ofertę:
       - umowa na 12 m-cy
       - 0zł za najem terminala przenośnego vx675 ( terminal z drukarką w przeciwieństwie do D220 )
       - 0% prowizji przez 12 m-cy lub do 100 tys zł obrotu kartowego
       - 0zł opłata wdrożeniowa

       Brak ukrytych opłat typu: PCI, SSL, dopłaty groszowe, opłata za brak obrotu, za kartę SIM, itp.

       Konto w dowolnym banku, przelewy na następny dzień roboczy.

       Sprawdź pełną ofertę na https://poscard.pl

       • avatar
        pomper
        0
        Hmm... i to nadal można mieć terminal eservice tak? No faktycznie - takich tematów boją się chyba wyłącznie ci, którzy zarabiają na lewo. Bo pozostałym to raczej nie przeszkadza. To raczej wygodniejsze...