Gry

Polskie Agony zostanie ocenzurowane

przeczytasz w 1 min.

Przedstawiciele studia Madmind poinformowali, iż chcąc wydać grę na konsolach PlayStation 4 i Xbox One muszą zadbać o to, aby wystawiono jej ocenę z kategorii M (Mature) zamiast AO (Adult-Only).

Gracze czekający na Agony muszą wykazywać się sporą cierpliwością. Lekko nie jest też twórcom, którzy cały czas napotykają przeszkody w pracach i tym samym muszą opóźniać premierę. Okazuje się, że na ostatniej prostej będą musieli ocenzurować swoją produkcję.

W oficjalnym komunikacie przedstawiciele studia Madmind poinformowali, iż chcąc wydać grę na konsolach PlayStation 4Xbox One muszą zadbać o to, aby wystawiono jej ocenę z kategorii M (Mature) zamiast AO (Adult-Only). Nie uda się osiągnąć tego bez wspominanej cenzury.

„Wielu z Was pyta, co dokładnie musieliśmy ocenzurować. Są obawy, że gra, którą wspieracie od lat nie będzie doświadczeniem, na jakie liczyliście. Nie chcemy podawać dokładnie, co zostało ocenzurowane ze względu na możliwe spoilery, ale żaden z elementów, które widzieliście w materiałach promocyjnych (rozgrywka, zwiastuny, zrzuty ekranu, GIFy) nie został ocenzurowany. Nie obawiajcie się, pełna wersja Agony jest znacznie cięższa niż to co widzieliście dotychczas.”

Czy można dać wiarę takim zapewnieniom? Wydaje się, że tak. Materiały promujące Agony pokazują jedynie ułamek okrucieństwa i scen erotycznych, jakich gracze będą świadkami - w końcu zabrani zostaną do piekła.

Twórcy zapewniają, że cenzura będzie jak najmniej inwazyjna, objawi się między innymi zmianami ustawienia kamery, a nie wycinaniem poszczególnych scen. Warto dodać, że wersja PC wyglądać będzie w omawianej kwestii identycznie, ale otrzyma patch, który zniesie cenzurę.

Dokładna data premiera gry, po kolejnej zmianie planów, nie jest obecnie znana.

Źródło: kickstarter

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Gra zapowiada się Brutalnie bo to ma być Piekło a nie cukierkowy Disney-Land...Ta gra ma nas straszyć piekło ma nas napawać obrzydzeniem mamy się kur..a bać i czuć klimat grozy, co to za cenzury ja się pytam co???
  Filmy Porno nie są cenzurowane można je oglądać i głaskać kapucyna nawet na PS4 i Xboxach i PC.

  Dość tych cenzur wszędzie cenzura i propaganda ! a gdzie wolność twórcza!
  • avatar
   Pioyer
   5
   uff na szczescie bedzie patch na PC
   • avatar
    blebleble
    0
    Po raz kolejny dziękujemy konsolą.

    Nie dość, że opóźniają rozwój grafiki to twórcy muszą cenzurować gry.

    Dziękujemy !
    • avatar
     Dragonik
     -1
     Nawet jeśli autorzy nie zrobiliby patcha to ktoś inny by go zrobił na PC szach mat :)
     • avatar
      jarekzon
      -1
      Jakim trzeba być degeneratem, żeby w coś takiego grać.
      • avatar
       Dragonik
       -1
       Heh grałem w manhunt i też ta gra do normalnych nie należała i co jestem normalny nie chodzę i nie zabijam ludzi bo w grze tak robiłem.
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        • avatar
         dariozpata
         -27
         I w sumie dobrze. W dzisiejszym świecie przemoc w grach musi zostać wyeliminowana!
         Młodzież gra w gry a potem myśli że mają jak w grze 3 życia idą np szkoły i strzelają do swoich kolegów i koleżanek!