• benchmark.pl
 • Gry
 • Premiera Fallout 4 przebiła nawet debiut GTA 5 - czy na pewno?
Gry

Premiera Fallout 4 przebiła nawet debiut GTA 5 - czy na pewno?

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
45 komentarzy Dyskutuj z nami

To bez wątpienia warta odnotowania kwestia. Gracze korzystający z PC dosłownie rzucili się na hit studia Bethesda.

Fallout 4

Fallout 4 miał być jedną z najgłośniejszych premier tego roku i wygląda na to, że już dziś, w dzień debiutu gry, nikt nie powinien mieć wątpliwości, że takową właśnie jest.

Można było przypuszczać, że Fallout 4 zainteresuje graczy korzystających z komputerów. Statystyki z platformy Steam pokazują, że tak właśnie się stało. Grę uruchomiło dziś jednocześnie 290 461 osób. Dla przypomnienia, w dzień premiery GTA 5 produkcja studia Rockstar dobiła do wyniku 196 700 graczy.

Różnica jest zatem spora i tylko w kontekście wymienionych liczb wypada przyznać, że premiera Fallout 4 przebiła nawet debiut GTA 5. Trzeba jednak temat nieco doprecyzować. Do zabawy z Fallout 4 konto na Steam jest bowiem niezbędne, a w przypadku GTA 5 spora część aktywacji odbywała się za pośrednictwem Rockstar Social Club.

Bardziej wymierne będą zatem wyniki sprzedaży gry, na które trzeba niestety nieco poczekać. Można jednak pokusić się o stwierdzenie, że będą bardzo dobre. Prócz wersji PC dostępne są przecież także te na konsole PlayStation 4Xbox One, a pierwsze recenzje tylko do zakupu zachęcają.


Źródło: youtube - BethesdaSoftworksUK, vg247

Komentarze

45
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dooku
  Opinie graczy nie zachęcają do zakupu, natomiast recenzje gamingowych portali wręcz przeciwnie... heh. http://www.metacritic.com/game/pc/fallout-4 Wiedźmin miał ocenę 9, F4 na razie 5. Wygląda trochę na to że popsuli to co było dobre i dodali coś co nie jest potrzebne.
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Lepiej się gra w Unity po patchach niż w tego potworka co z Falloutem ma niewiele wspólnego. Takie połączenie CoD z Resident Evil
  -2
 • avatar
  prime27pl
  Chyba żarty .
  -3
 • avatar
  leman97
  GTA V NA PC wyszło prawie 2 lata po premierze na konsole :P
  Więc fallout 4 nie pobił gta v i nie pobije :P
  -4
 • avatar
  brtsh
  A wszyscy mówili, jaka to lipna gra nie będzie. 290 tys uruchomień w tym samym czasie mówi samo za siebie. Haters gonna hate!
  -5
 • avatar
  chrisu1982
  GTA na PC to odgrzewany kotlet, moze warto porownac start GTA ale od pierwszednio dnia premiery :D tam wynik moze byc "troszke" inny 10 do 1?
  nie mam nic do F4 ale badzmy powazni, GTA to GTA, to co zrobili przy czesci 5 przebija wszystko poki co bylo nam dane zobaczyc na rynku growym, od kosztow jakie poniesli, po kase jaka zarobili
  -7
 • avatar
  ziomalos
  Roznica jest taka ze GTA sporo osob uruchamialo z rockstar social club, a nie tylko ze steama jak ma miejsce w przypadku Fallouta 4. Dlatego tez w.w. porownanie jest troche bez sensu.
  -19
 • avatar
  SoulRak3r
  Lol ale bezsensowne porównanie. GTA było wydane ponad rok wcześniej na konsole i masa osób ograła to wcześniej. Jak robić porównania to na równych warunkach, takie porównanie nie jest w ogóle miarodajne.