Telefony

Prezydent USA z telefonem od Microsoftu?

przeczytasz w 1 min.

Microsoft zaproponował Barackowi Obamie telefon oparty na Windows Phone 7. A wszystko przez to, że prezydent USA poskarżył się w wywiadzie na zbyt małą ilość “fajnych gadżetów” w Gabinecie Owalnym.

Wydawać by się mogło, że głowa tak potężnego państwa, jakim są Stany Zjednoczone ma dostęp do absolutnie najnowszych technologii. Sam Barack Obama jest jednak innego zdania. Podczas otwartej dla wszystkich sesji pytań i odpowiedzi w telewizji CBS stwierdził on, oczywiście w żartach, że był nieco rozczarowany ilością i jakością rozwiązań technicznych w Białym Domu. 

Warto przeczytać:
Obama: Uczcie się od Jobsa

“Zawsze uważałem, że Gabinet Owalny naszpikowany jest elektroniką i fantastycznymi technologiami komunikacyjnymi”, stwierdził Obama. “Tymczasem nie możemy nawet sprawić, żeby te telefony, którymi dysponujemy działały jak należy. W końcu jestem prezydentem USA - gdzie te wszystkie bajery, guziki i wyskakujące wielkie ekrany? Niczego takiego w Białym Domu nie znalazłem”.
 


Gabinet Owalny w Białym Domu. fot.: University of Texas

Żart Obamy natychmiast podchwycił Microsoft, który na oficjalnym prezydenckim profilu na Twitterze napisał: “@BarackObama, słyszeliśmy że szukasz fajnego telefonu - co byś powiedział na Windows Phone 7? Możemy Ci taki wysłać!”

Microsoft co prawda nie doczekał się odpowiedzi na swoją propozycję, ale trzeba przyznać, że dział komunikacji koncernu znakomicie wykorzystał wypowiedź Obamy do swoich celów marketingowych. I to pomimo, że prezydent najprawdopodobniej nie miał na myśli swojego telefonu komórkowego, ale telefon stacjonarny na swoim biurku i inne otaczające go urządzenia nie pierwszej już młodości.

Dodajmy, że zarówno prezydent USA, jak i cała administracja rządowa tego kraju korzysta z BlackBerry, głównie ze względów wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jakie oferuje ta platforma.
 

Źródło: TechSpot

Polecamy artykuły:  
Obudowy komputerowe - poradnik jak wybrać
Connectify - stwórz sieć bez routera
TOP-10 Monitory

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  wiele firm "sprzedaje" urzędowi prezydenta różności
  Ford za przysłowiowego dolara pancerną limuzynę, fotel prezydencki zawsze dostosowany do postury urzędującego prezydenta też za podobną sumę itd. itd.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Może dlatego że wszystkie najfajniejsze zabawki są tam w kącie? ^^
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Owalne, to jest całe to zdjęcie ;)

    A gdyby biedne dziecko napisało, że chciałoby zjeść miskę ryżu - czy znalazłby się jakiś chętny z M$ który zaoferowałby wsparcie ?
    Bil, ma tyle szmalu, że zaczął rozdawać biednym, bo sam już nie wiedział co z forsą robić - ale tylko dlatego.