Ciekawostki

Prototypy Razera skradzione ze stoiska na CES 2017

przeczytasz w 1 min.

Dyrektor generalny firmy Razer poinformował, że złodziej ukradł dwa prototypy ostatniego dnia targów. Nie wyklucza szpiegostwa przemysłowego.

Prototypy prezentowane przez firmę Razer podczas CES 2017 – czyli laptop z trzema ekranami i projektor Chroma – zostały przyjęte niezwykle entuzjastycznie. Amerykański producent nie będzie jednak raczej dobrze wspominał tej imprezy – okazuje się bowiem, że jego dwa koncepcyjne produkty zostały skradzione ze stoiska w ostatnim dniu targów.

„Właśnie otrzymałem wiadomość, że dwa nasze prototypy zostały skradzione z naszego stoiska na CES 2017” – poinformował za pośrednictwem Facebooka dyrektor generalny firmy, Min-Liang Tan. Nie wyjaśnił jednak, o które konkretnie produkty chodzi. W najgorszym przypadku łupem złodzieja mogły paść obie tegoroczne rewelacje, a więc laptop i projektor.

Pół biedy, jeśli prototypy zostały skradzione przez fana, który teraz będzie szczycił się, jako pierwszy na świecie posiadacz nowych urządzeń Razera (które przecież mogą nigdy nie ujrzeć oficjalnie światła dziennego). Gorzej jednak, jeśli była to kradzież podchodząca pod szpiegostwo przemysłowe. 

Tan ogłosił, że obecnie trwa dochodzenie, które może pomóc w odnalezieniu sprawcy i skradzionych prototypów. 

Źródło: Engadget

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pscager
  15
  Dobry marketing zwrócili moją uwagę.
  • avatar
   dawidex999
   7
   Ehhh przeczytałem Ryzen :D
   • avatar
    djgromo
    5
    Na ostatnim WAN Show (podcast) Linus z LTT wspominał, że dostał propozycję kradzieży tego lapka 21:9 o wartości 9000$. Ponoć kupiec płacił podwójną stawkę ;)
    • avatar
     Dudi4Fr
     4
     No to teraz czekać aż ten lapek albo projektor pojawi się na Amazonie czy Ebay ;)
     • avatar
      wiktorn86
      2
      Szpiegostwo aż się kurzy. Wykradną opatentowaną, tajną recepturę podświetlenia klawiatury :D
      • avatar
       tarzinio
       1
       Nic nowego. Takie ekrany mozna dokupić osobno do długiego czasu.
       • avatar
        Filippo386
        1
        Temu, co go ukradł nie zazdroszczę...wszystkie ekrany mają w sumie 12K...na wszystkich na raz w nowe gry na full detalach sobie nie pogra. Ciekawe jak oni rozwiążą problemy z wydajnością układu graficznego bo na teraz nie widzę sensownego zastosowania 12K w laptopie.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Po prostu testuja nowa technologie, aby produkty trwaly do konca gwarancji i ani dnia dluzej... i sie przedwczesnie rozpadly w pyl.