Konsole do gier

Nadciąga nowe PS5 – bez napędu Blu-ray. I tylko takie

przeczytasz w 1 min.

Czy odbierając graczom wybór, można im go tak naprawdę dać? Przykład Sony i nowej wersji PlayStation 5 zdaje się sugerować twierdzącą odpowiedź.

Nowe PlayStation 5 tylko w wersji bez napędu optycznego?

Gdy marzy się o PlayStation 5 można obecnie kupić (przynajmniej w teorii) standardowy wariant konsoli albo też nieco tańszą wersję pozbawioną napędu Blu-ray, a przez to uniemożliwiającą korzystanie z gier na płytach. Niewykluczone, że wkrótce ta druga będzie jedyną opcją. Choć tylko w pewnym sensie. 

Z najnowszych doniesień ze strony Insider Gaming wynika, że Sony pracuje nad nowym modelem konsoli PlayStation 5 i (w przeciwieństwie do obecnego) będzie on dostępny wyłącznie w wersji Digital, czyli bez napędu optycznego. Będzie za to wyposażony w dodatkowy port USB, do którego to z kolei będzie można podłączyć (sprzedawany oddzielnie) zewnętrzny czytnik płyt i tym samym wzbogacić urządzenie o taką funkcjonalność. 

To wcale nie taki zły pomysł, jak można by pomyśleć

Nie brzmi to wcale jak takie złe rozwiązanie – oczywiście o ile cena tego akcesorium nie byłaby kosmiczna. Pozostaje też pytanie, czy w takim razie posiadacze aktualnej wersji PlayStation 5 Digital Edition również mogliby skorzystać z zewnętrznego napędu Blu-ray, bo aktualnie takiej możliwości nie ma. Na razie jednak to zostawmy, bo… 

Na dobrą sprawę więc to, co brzmi jak odebranie wyboru, może więc w rzeczywistości być daniem go graczom. Równocześnie może oznaczać oszczędność dla Sony, które będzie musiało produkować tylko jeden, a nie dwa warianty urządzenia – to też nie powinno dochodzić do sytuacji, w których na rynku obecna jest tylko jedna wersja i tego wyboru nie ma. 

Źródło: Insider Gaming, Push Square

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  biuro74
  3
  Koniec z parowaniem BR i płyty głównej.
  • avatar
   Lorendos
   2
   To już było - Xbox 360 i zewnętrzne HDDVD :)
   • avatar
    gracz89
    -2
    Dla mnie to totalnie głupi pomysł. I odpowiedź z mojej strony jest jedna. Nie ma wersji z napędem? Nie kupuję i omijam szerokim łukiem! Ale na szczęście mam standardową edycję z napędem. Tego się obawiałem wciskaniem wszędzie tych kretyńskich wypożyczalni gier w postaci abonamentów. I nie zmuszą mnie do przejścia na gry cyfrowe. To będzie moment gdy nie kupię takiej konsoli. Tyle. A podpinanie osobno napędu na USB to idiotyczny pomysł. Bo jak to wygląda jak świni siodło i gdzie takie coś miałbym potem ustawić? Wolę mieć w jednej konsoli. Jak tak oni będą świrować to w końcu kupię Xboxa kiedyś.
    • avatar
     Fiwyy
     -2
     moim zdaniem to nietrafiony pomysł
     ps4 mam nie tylko z uwagi na gry ale i apki do VOD oraz własnie napęd dvd / bluray - dzięki temu jeden mniej sprzęt w domu
     ps5 zamierzałęem kupićw wersji z napędem jak będzie więcej gierek (lub coś na kształt dawnych wersji "slim")
     bez bluray taki zakup dla mnie będzie mało sensowny
     • avatar
      Batyra
      -3
      Prawie wszystkie gry mam w chmurze, do tego save'y... z podmienianiem płyt itp. tylko niepotrzebna robota i tyłek trzeba ruszyć z kanapy :)
      • avatar
       Bywalec2
       0
       Lepiej niech zrobią podświetlenie przycisków na przednim panelu konsoli bo w nocy nic nie widać nawet jak odpali się łapkę nocną. Poza tym czekam na wersję pro bo przy nowych produkcjach nie będzie już 60fps, które moim zdaniem są niezbędne do komfortowego grania. Jeszcze jedna rzecz która jest ważna to przy nowych konsolach niech skupią się też na cichej pracy, która jest obecna w starym ps5 i którą chętnie przytulę w wersji PRO.