Wydarzenia

Dziś rozpoczyna się Pyrkon - Festiwal Fantastyki rozgrzewa Poznań

przeczytasz w 1 min.

Dziś startuje Pyrkon 2022. Jubileuszowa, 20. edycja festiwalu fantastyki w Poznaniu to dobry sposób, by wykorzystać długi weekend.

XX edycja festiwalu Pyrkon – od 17 do 19 czerwca 2022 roku

Oficjalny start wydarzenia Pyrkon 2022 został zaplanowany na godzinę 12.00 w piątek, 17 czerwca. Zainteresowani zaczęli gromadzić się przed wejściem wiele godzin wcześniej. Dwudziesta edycja jednego z największych festiwali fantastyki w naszej części świata bez wątpienia przyciągnie rzesze miłośników gier wideo, powieści fantasy i sci-fi, gier planszowych i erpegów czy mangi i anime, a to oczywiście tylko niewielki wycinek. 

Dlaczego warto wpaść na Pyrkon do Poznania?

Tegoroczny Pyrkon, który potrwa aż do niedzieli, odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Atrakcje rozlokowano na 9 pawilonach, Placu Marka oraz dwóch salach. Łącznie: 75 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

W tym roku Pyrkon to między innymi Strefa Fantastycznych Inicjatyw, Strefa Integracyjna, Arena, Strefa Cosplayu i Gamingu, całodobowy Pokój gier, Strefa Turniejowa, całodobowa RPGralnia, Strefa Mangi i Anime, Strefa Dziecięca, Stacja Nauka oraz Strefa wystawowa. 

Pyrkon mapa 

Swoją obecnością Pyrkon uświetni 280 wystawców oraz niewymagający przedstawienia autorzy, tacy jak Andrzej Pilipiuk, Michał Protasiuk, Jacek Dukaj czy Graham Masterton. Będzie też Grupa Filmowa Darwin, będzie dr hab. Andrzej Dragan, będzie dr Tomasz Rożek i wielu innych znamienitych gości.

Impreza jest biletowana. Trzydniowy karnet kosztuje 159 złotych, a jednodniowe wejściówki – od 59 do 109 zł. Bilety można kupić zarówno przez Internet, jak i na miejscu. Będziesz tam?

Źródło: Pyrkon, informacja własna

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  1
  Trzeba mieć trzy szczepionki i paszport polsatu czy jednak wystarczy tylko bilet ???
  • avatar
   nevermind
   0
   Też wymagają "specjalnych paszportów" czy tam QR kodów na wejściu jak głupi IEM Katowice? xD
   • avatar
    txper
    0
    Planowaliśmy z kolegami wyjazd na pyrkon od października i na prawdę było warto, pełno pokazów, wiele sposobów na znalezienie rozrywek itd. Przyjechało też sporo znajomych z internetu i udało sie ich spotkać i pogadać na żywo. Super sprawa, zachęcam do udziału, ale to pewnie dopiero za rok :)

    ps. (dla osób co pytają sie o paszporty itp.) Nie są one wymagane do wejścia i nikt tego nie sprawdzą, chociaż gdyby to ktoś sprawdzał to powstałaby ogromna kolejka (średnia prędkość to 10osob/s we/wy licząc wszystkie wejścia).