Mobile

SmartWatch Qualcomm Toq pojawi się już w grudniu

przeczytasz w 1 min.

Kolejny SmartWatch już wkrótce na sklepowych półkach.

Qualcomm Toq SmartWatch

Właśnie dowiedzieliśmy się, że już wkrótce na rynku zadebiutuje kolejny SmartWatch. Tym razem swoją propozycję do sprzedaży wprowadzić zamierza Qualcomm.

Temat Qualcomm Toq pojawił się już jakiś czas temu. Do tej pory dowiedzieliśmy się o nim całkiem sporo, ale dopiero teraz podano te najważniejsze informacje, a więc cenę i datę rynkowej premiery urządzenia.

Co ciekawe naturalne wydają się tutaj porównania do podobnych produktów konkurencji, ale wydaje się, że Qualcomm ma nieco inny cel niż rywalizacja z Galaxy Gear czy Sony Smartwatch 2. Qualcomm Toq wydaje się być bowiem demonstracją możliwości wyświetlaczy Mirasol, które cechować mają się przede wszystkich dużą energooszczędnością.

Qualcomm Toq wyposażony zostanie w wyświetlacz o przekątnej 1,55", na którym prezentowany będzie obraz o rozdzielczości 288 x 192 pikseli. Sam producent nie podał informacji dotyczącej tego, jak długo urządzenie będzie mogło pracować na jednym ładowaniu (czynność ta wykonywana będzie bezprzewodowo dzięki technologii WiPower LE), ale sugeruje się, że czas ten sięgać powinien kilku dni.

SmartWatch współpracować ma z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Android w wersji 4.0.3 i nowszych. Urządzenie trafi do sprzedaży już 2 grudnia i dostępne będzie w cenie 349,99 dolarów.


Źródło: toq.qualcomm, nextpowerup, youtube

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  3eslawek
  11
  "349,99 dolarów." I wszystko jasne. Za tą cenę można wyrwać wypaśnego Timex'a, a nawet Atlantica, które wyglądają jak zegarki.
  • avatar
   SpeedyBang
   0
   Proponuję zrobić coś takiego ale z "e-ink". Przynajmniej byłoby zegarkiem a nie kolejną rzeczą którą trzeba codziennie ładować...