Gry

RAGE 2 oficjalnie zapowiedziane [AKT. 2 - gameplay]

przeczytasz w 2 min.

Bethesda opublikowała pierwszy zwiastun gry RAGE 2. Czegoś więcej na temat rozgrywki dowiemy się jednak dopiero jutro.

To już oficjalne, wydana w 2011 roku gra RAGE doczeka się kontynuacji. Fani postapokaliptycznego uniwersum mają powody do zadowolenia, chociaż przynajmniej do jutra radości będą towarzyszyły pewne wątpliwości.

Bethesda od kilku dni droczyła się z fanami za pośrednictwem portali społecznościowych. Przeciek jednego ze sklepów popsuł niespodziankę, o RAGE 2 do tej pory bowiem nie mówiono. Zgodnie z sugestiami, wydawca potwierdził dziś prace nad grą, pokazał też pierwszy zwiastun.

„Świat RAGE 2 ożywa w naszym nowym zwiastunie zapowiadającym! Oficjalny materiał filmowy z rozgrywki w RAGE 2 zostanie opublikowany tutaj jutro, 15 maja. Wkrótce udostępnimy więcej informacji na temat powrotu dzikiego świata RAGE.”


Niestety, to na ten moment wszystko. Gracze mający za sobą przygodę z RAGE dostrzegą na przedstawionym materiale nawiązania do kilku elementów, z którymi można było spotkać się w trakcie rozgrywki.

Więcej dowiemy się jutro. Czekamy.

AKTUALIZACJA, 14.05.2018, 20:40

Okazuje się, że na niektóre informacje nie trzeba czekać. Bethesda potwierdziła, iż RAGE 2 przygotowane zostanie przez id Software (twórcy RAGE) oraz Avalanche Studios.

„Zanurz się w dystopijnej rzeczywistości pozbawionej społeczeństwa, prawa i porządku. W pracy nad RAGE 2 siły połączyły dwa słynne zespoły – Avalanche Studios, skupiające mistrzów szalonych otwartych światów, oraz id Software, czyli studio bogów pierwszoosobowych strzelanin – a owocem ich wspólnego wysiłku jest karnawał rzezi, w którym możesz udać się, dokąd tylko chcesz, strzelać, do czego tylko chcesz, i wysadzić w powietrze wszystko, co się napatoczy.”

Ujawnione zostały również projekty okładek.

RAGE 2 box

AKTUALIZACJA 2, 15.05.2018, 17:30

Zgodnie z obietnicami, Bethesda pochwaliła się konkretniejszym materiałem, który pozwala rzucić okiem na fragmenty rozgrywki. Jednocześnie ujawniono również główne założenia fabularne.

W roku 2185 ludzkość stanęła na krawędzi wymarcia. Na drogach grasują bezlitosne i krwiożercze gangi, a despotyczny reżim Władzy chce sprawować rządy żelaznej ręki nad tymi, którym udało się przetrwać. Grać będziesz jako Walker, ostatnia z postaci reprezentująca strażników pustkowia. Pozbawiono cię domu i pozostawiono na pewną śmierć. Musisz przemierzyć bezwzględne bezdroża, walcząc z żądnymi krwi gangami, aby zdobyć narzędzia i technologię, które umożliwią ci zaatakowanie Władzy i ostateczne obalenie jej opresyjnych rządów!”

RAGE 2 oferować ma otwarty świat, podczas podróży napotkać mamy zarówno mokradła i dżungle, jak i rozległe pustynie. Bohater będzie mógł poruszać się o własnych siłach lub skorzystać z pojazdów. Do jego dyspozycji oddany zostanie pokaźny arsenał, będzie mógł też korzystać z nanotrytowych umiejętności, np. miażdżyć przeciwników atakiem z powietrza.

Premiera RAGE 2 planowana jest na przyszły rok. Kolejne informacje i materiały ujawnione zostaną na targach E3 2018.


Źródło: Bethesda PL

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Blackshadow
  8
  Fatalnie to wygląda
  • avatar
   chotnik2
   7
   Za duzo Borderlands w tym trailerze, Rage byl bardziej powazny.
   • avatar
    lucullus
    2
    Żeby była tylko opcja oryginalnej ścieżki dźwiękowej... Bo polski dubbing...
    • avatar
     SirMichael
     2
     "gameplay" tia, coś mało tego gameplaya w tym gameplayu.

     Rage był spoko, bardzo klimatyczny ale starczał może na 4h zabawy jak się odliczy dojeżdżanie na miejsce i zakończenie było bardziej niż niezadowalające. Dajmy szansę, ale barany nie szalejcie z pre-orderami, ok?
     • avatar
      stach122
      1
      Fallout + Just Cause? BIORE!
      • avatar
       Raider0001
       0
       Wygląda zajebiście, shooter w klimatach Mad Max i trailer z grubej rury, tylko tyle do szczęścia potrzeba :)
       uwielbiam łazić po pustyniach, jaskiniach i zniszczonych miastach robiąc rozpierduchę w koło, mam tylko nadzieję że to nie będzie gra postawiona na scenariusz, przerywniki i inne przeszkadzajki a po prostu szybką siekę ala DOOM, jest wystarczająco dużo gier robionych z uczuciem i inteligencją (PREY itp), co sprawia że gry surowe i brutalne są unikatowe
       • avatar
        hollow_
        -1
        Wygląda jak Mad Max na festiwalu kolorów. Tęczy tylko brak. Podjarałem się zapowiedzią, bo jedynka to imo bardzo dobra gra, pudełko mnie trochę wyhamowało, a gameplay zniechęcił. No nic. Pożyjemy zobaczymy.
        • avatar
         Adixxx
         -5
         Zwiastuje mix Borderlands z Far Cry w świecie Mad Maxa
         • avatar
          endrju_82
          0
          Jest już oficjalny gameplay a wy nic?
          https://www.youtube.com/watch?v=0H_Fsyje2nA
          Jak dla mnie super :-D