Samochody elektryczne

Rekordowy rok Tesli. Zgadniesz, ile w 2021 roku Elon Musk sprzedał samochodów?

przeczytasz w 1 min.

Choć do okrągłej liczby wynoszącej 1 milion dostarczonych Tesli brakowało niewiele, to i tak można mówić o ogromnym sukcesie. Ponad 930 tysięcy samochodów sprzedanych w 2021 roku to niemal dwukrotnie więcej, niż w 2020.

Prawie 1 milion dostarczonych Tesli w 2021 roku

Prawie, a dokładnie rzecz biorąc: 936.172. Tyle elektrycznych Tesli zostało sprzedanych w ubiegłym roku. W samym czwartym kwartale 2021 liczba wyprodukowanych i dostarczonych do klientów samochodów wynosiła aż 308.600.

Choć bariera miliona aut nie została przekroczona, to zeszłoroczny wynik jest niemal dwukrotnie większy w porównaniu z 499.550 egzemplarzami sprzedanymi w 2020 roku.

Miniony rok był dla Tesli dobry, a co z kolejnym?

Tego być może sam Elon Musk nie wie. W świetle problemu z dostępnością wielu części do produkcji elektroniki oraz samochodów, utrzymanie wysokiego poziomu sprzedaży może być problematyczne. Z drugiej strony ciągle obserwujemy rozwój elektromobilności na świecie, a to niesie ze sobą poważną konkurencję dla Tesli.

Elektryków na rynku jest coraz więcej (zarówno luksusowych sedanów, jak i miejskich maluchów), zatem konsumenci nie będą skazani na wybór wyłącznie tego, co oferuje Tesla.

Powody do obaw wśród konkurencji Tesla może mieć również ze względu na jakość wykonania. Pomijając pożary, o których w przypadku Tesli słyszymy najwięcej - tak samo dużo dyskusji dotyczy dbałości o wykończenie i jakość użytych materiałów w samochodach Muska.

Jakie jest Wasze zdanie? Tesla będzie notować kolejne sukcesy, czy jednak będzie zmuszona dzielić je z konkurencją? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: engadget.com

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ad_Lou
  8
  widzę po niektórych komentarzach, że ich jeszcze od Sylwestra trzyma ;)
  • avatar
   Warmonger
   5
   Sprzedał, czy wyprodukował? To wbrew pozorom może być znacząca różnica ;)
   • avatar
    Kapitan Nocz
    1
    Sprzedają po kosztach byle sprzedać, bo czuja na karku oddech obietnic Morawieckiego o polskim samochodzie elektrycznym :)
    • avatar
     FunkyKoval
     0
     Polecam korzystać z czystych lasów póki jeszcze są, unijni decydenci poddani lobbingowi, bez wiedzy merytorycznej, ślepo brnący w elektryczne samochody,pchają nas w tą ślepą uliczkę, wmawiając, że elektryczne samochody to lekarstwo na brudne powietrze. To jest oczywiscie guzik prawda, bo póki co nikt nie udowodnił, że zmiany klimatu to wpływ CO2 z samochodów a nie po prostu kolejny cykl w dziejach zmian klimatu na Ziemi no ale jest to wygodne dla lobbystów i wszelakiej maści "byznesmenów-polityków".
     Przemysł nie jest gotowy na utylizację i przetwarzanie milionów zużytych ogniw z samochodowych baterii, tak samo jak nie ma gotowych systemowych rozwiązań na zwroty i odzyskiwanie takich ogniw. Ich wytworzenie i utylizacja zabierze przynamniej tyle samo energii i surowców (jak nie więcej) co wytworzenie tradycyjneg osamochodu, dodać trzeba, że tutaj używamy tez metali ziem rzadkich i innych pierwiastków występujących w bardzo małych ilościach w przyrodzie, nie mówiąc o kosztach ich wydobycia/pozyskania.
     Przyroda daje sobie radę bardzo sprawnie z wchłanianiem/przetwarzaniem CO2 ze spalin samochodów i elektrowni węglowych, dużo gorzej wygląda utylizacja odpadów z elektrowni jądrowych czy wpływ na środoiwisko porzucownych ogniw baterii, których neutralizacja w przyrodzie trwa bardzo długo a póki co zatruwane są wielkiie połacie ziemi i wody podziemne.
     Lewackie lobby jest głuche na zdrowy rozsądek, Europa płaci krocie, Timmeramans zrobił sobie bankomat z ustaw i prawodwastwa UE o "zielonej energii", płacą europejkczycy podczas gdy inne panstwa mają to gdzieś. Eruopa zamiast się rozwijać płaci kasę jakimś dziwnym organizacjom i do budżetu UE a potem nikt tej kasy nie widzi.
     Jeżeli ktoś nie powstrzyma tej GŁUPOTY wkróce życie w UE będzie najdroższe na świecie, bedziemy biedakami świata z pseudo-czystym powietrzem i nadal będziemy płacić za jakieś wymyśone wyliczenia emisji CO2 "pi razy oko / circa about" a zarabiac beda spekulanci emisjami CO2.
     • avatar
      Mario2k
      -6
      Niech się Tesla cieszy bo tuż za rogiem Chińskie odpowiedniki Tesli z realnym zasięgiem do 800km !! dodam że realny zasięg ''dużego'' modelu X to 440km a najdroższego modelu S 530km
      • avatar
       slawp1224
       -8
       a te samochody elektryczne nie maja tej frajdy
       • avatar
        slawp1224
        -10
        a palio to moze jakies 8 9 l ale jak na autostradzie sie gaz wcisnęło to bylo takie jakby zastanowienie sie czyli komputer przeliczał dane a potem prawie jak z katapulty
        • avatar
         Gatts-25
         -10
         Tutaj Chiny będą rządzić. USA i tak mnie nie interesuje bo liczy się lepszy produkt a już 5 marek Chińskich robi lepsze samochody od Tesli. W Chinach Tesla nie jest w Top5 co jest trochę dziwne bo Tesla ma lepsze produkty od Apple a ten drugi lepiej sobie radzi.
         • avatar
          slawp1224
          -15
          Ja wole diesle taki disel malo pali mialem taka beeme 330d niby to normalne auto ale jak wciskalo sie gaz do dechy to czulo sie przyspieszenie
          • avatar
           Marek1981
           0
           Tesla czy tam inne elektyki sobie mogą być puki nie wpływają na cene spalinówek czy oc/nw. Mało kto może sobie pozwolić na elektryka oraz jego utrzymanie nie tylko kosztowe jak i czasowe. Teraz jadę jak chce nie myśląc o tankowaniu, elektryk wymaga więcej czasu w planowaniu/podróży itd. A dodatkowo kto by chciał jechać zamiast 5godzin np 7 do 15... Albo jechać w odwiedziny i 1 co mówić użycz prądu....
           • avatar
            Marucins
            0
            "Zgadniesz" - nie zgadniesz.