• benchmark.pl
 • Gry
 • Resident Evil 4 jest następny w kolejce do odświeżenia. Dziwne, gdyby nie był
Gry

Resident Evil 4 jest następny w kolejce do odświeżenia. Dziwne, gdyby nie był

przeczytasz w 1 min.

Resident Evil 4 Remake może być kolejnym odświeżonym tytułem w katalogu wydawnictwa Capcom. Poprzednie dwie odsłony spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem, więc nie ma powodów, by nie iść dalej.

Resident Evil 4 Remake dołączy do rewelacyjnych RE2 i RE3

Czy nadciąga Resident Evil 4 Remake? Z różnych stron w sieci da się słyszeć głosy sugerujące, że tak właśnie jest. Wydana piętnaście lat temu „czwórka” ma się dorobić solidnie odświeżonego, odrobinę wzbogaconego, a przy tym wszystkim zachowującego ducha oryginału wydania, stworzonego z myślą o pecetach i konsolach.

Capcom jak na razie nie potwierdził tych informacji, ale zdziwilibyśmy się, gdyby ta gra nie pojawiła się na rynku. A to dlatego, że odświeżony Resident Evil 2 był jedną z najwyżej ocenianych gier 2019 roku (i szybko trafił do naszych rankingów najlepszych survival horrorów ostatnich lat oraz najlepszych gier na PS4), a wydany na początku tego miesiąca Resident Evil 3 Remake również zbiera wyśmienity noty. Obie odsłony odnoszą też sukces komercyjny.

Na odświeżone Resident Evil 4 trochę będziemy musieli poczekać

Według najnowszych pogłosek, podczas gdy „dwójka” i „trójka” ukazały się rok po roku, na Resident Evil 4 Remake poczekamy do 2022 roku. Stanie się tak dlatego, że w przyszłym roku na rynku ma zadebiutować Resident Evil 8 (który może otrzymać podtytuł Village), a więc najnowsza odsłona tej popularnej serii. Najwyższy czas – przypomnijmy, że siódma część pojawiła się na rynku na początku 2017 roku.

Źródło: Video Games Chronicle, Dark Side of Gaming, Windows Central

Czytaj dalej o grach: 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cezarr
  5
  Dziwne gdyby nie był? Gra która przypomina remake 2 i 3 tylko z gorszą grafiką na dzień dzisiejszy nie powinna być brana pod uwagę. W kolejce czekają chociażby Code Veronica, która jest zrobiona w stylu Residentów 0-3 i prędzej nadaje się do zrobienia od nowa niż czwórka, która i tak posiada mod HD.
  • avatar
   brettsinclairdannywilde
   3
   Szkoda że inni developerzy nie idą tą drogą, jest wiele tytułów, które można byłoby z czystym sumieniem odświeżyć dając im nowe życie …………… taki Blood 2, Shogo MAD czy SiN to byłby miód :-)
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Kiedy remake mario?
    • avatar
     AdBlock zawsze i wszędzie
     0
     Rok 2020 rokiem remasterów
     • avatar
      tasioros
      0
      Tylko żeby się nie zagalopowali z tymi remake'ami za bardzo. Moim zdaniem lepszą decyzją byłoby odświeżenie "Dino crisis". Jednak na początku marca takie info wypłyneło:
      Time to break some hearts:
      -Code Veronica remake is not in production right now, not even pre-production.
      -A Dino Crisis game actually was started a few years ago, but then scrapped and buried, and the franchise for now is still extinct for the time being.