Gry

Resident Evil VII może mieć „to coś”

przeczytasz w 1 min.

Nowa seria krótkich filmików wyraźnie sugeruje powrót do korzeni tej kultowej już serii.

Resident Evil to kultowa marka, która zaliczyła jednak ostatnio kilka potknięć. Jej część siódma opisywana jest przez twórców jako „powrót do korzeni”. Publikowane w ostatnich tygodniach materiały dla wielu osób nie były zbyt przekonujące. Seria krótkich filmików prezentowana od kilku dni przez ekipę Capcom zdecydowanie jednak może napawać optymizmem.

Może i w Resident Evil VII mamy widok pierwszoosobowy, który nie bardzo kojarzy się z korzeniami tej serii. Pod względem klimatu i mechaniki rozgrywki zdecydowanie jednak można mówić o bardzo klasycznym podejściu. Nie będzie tutaj za dużo walki, ale groza dosłownie wylewać ma się z ekranu. Możemy też spodziewać się powrotu dobrze znanych rozwiązań.

Nowa seria niespełna minutowych filmików przedstawia kluczowe cechy siódmego Residenta. Pierwszy zapowiada niepokojącą atmosferę, drugi zwiastuje kilka rodzajów broni do wykorzystania podczas rozgrywki, trzeci koncentruje się na zapisach stanu gry, a czwarty prezentuje zdobywanie ekwipunku. Zobaczcie zresztą sami:

Premiera gry Resident Evil VII odbędzie się 24 stycznia. Tytuł zmierza na pecety oraz konsole Xbox OnePlayStation 4 (z goglami PlayStation VR).

Źródło: VG247, Capcom

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jawbone
  6
  Potencjał jest. Ładne animacje, klimat zdaje się być fajny na tyle na ile można ocenić z takich krótkich filmików.
  Trochę śmieszne były dwie sceny: jak postać z pietyzmem otwiera scyzoryk a później jednym uderzeniem od niechcenia zamienia drewniana skrzynkę w drzazgi, następnie tym samym scyzorykiem przecina nieco taśmy klejącej na skrzynce elektrycznej tylko do ciecia przygotowuje się jakby to był drut stalowy w oplocie kevlarowym ;p
  Tak się czepiam ale jak już mają zamiar dbać o detale to do końca :P pzdr
  • avatar
   vide cui fidas
   4
   Wygląda interesująco,ale jakoś bardziej czekam na RE 2 Remake ,chociaż ograłem wielokrotnie na PSX:)
   • avatar
    Yesusik
    1
    Hmm... a więc będzie razem 10 takich krótkich filmików - zatem poczekam na wszystkie o obejrzę hurtem, a nie tak po kawałku ;)