Internet

Recenzje restauracji w Google Maps stają się antywojennym przesłaniem do Rosjan

przeczytasz w 1 min.

Na Twitterze pojawiła się akcja, która ma na celu przeforsowanie informacji do rosyjskiej ludności cywilnej o wojnie na Ukrainie. Użytkownicy zaczęli dodawać recenzje do rosyjskich restauracji oraz firm na Google Maps.

„Przejdź do Map Google, znajdź rosyjską restaurację lub firmę i napisz recenzję, wyjaśniając, co się dzieje na Ukrainie" – taka wiadomość pojawiła się wczoraj na profilu @YourAnonNews. Tweet obecnie ma już 71 tys. polubień oraz 21,3 tys. udostępnień.

W ten sposób aktywiści próbują ominąć rosyjską cenzurę, aby wezwać do zaprzestania inwazji na Ukrainę. Propaganda rosyjskich mediów może sprawiać, że wielu Rosjan nie wie, co tak naprawdę dzieje się na Ukrainie. W końcu starają się one nieustannie przekonać swoich widzów, że inwazja Rosji to "specjalna operacja demilitaryzacji i denazyfikacji" Ukrainy. Aby zakończyć propagandę, zaczęto wystawiać recenzje, przykłady poniżej.

review bombing restauracje rosja

Wiele osób dodaje również zdjęcia ze zniszczeniami wywołanymi przez wojnę:

rosyjska restauracja recenzja

Dla osób, które nie wiedzą, co napisać, a chciałyby dołączyć się do akcji, przygotowano przykładową opinię, którą można dodać do rosyjskich restauracji:

Jedzenie było przepyszne! Niestety Putin popsuł nam apetyty najeżdżając Ukrainę. Sprzeciw się swojemu dyktatorowi, przestań zabijać niewinnych ludzi! Twój rząd cię okłamuje. Wstań!

Co myślicie o tej akcji? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: twitter, googlemaps

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  fido2001
  14
  Każdy pomysł który ma szanse coś zmienić jest dobry. Popieram w 100% !!
  • avatar
   biuro74
   2
   Piszcie po rosyjsku w tych komentarzach (nawet z translatorem, jak tkos nie umie) i najlepiej zrobice do tego celu drugie konto, zeby nie bylo, ze cala para pojdzie w gwizdek i na dodatek sie troche sparzycie sami.
   • avatar
    k3tchup
    2
    zamiast google maps lepiej pisac na -> yandex.ru
    bardziej popularny serwis
    • avatar
     piomiq
     0
     Każde obejście cenzury jest dobre. Oczywista oczywistość
     • avatar
      malgodaw
      -1
      Russian people, don't support Putin, He's a barbarian who kills innocent people and wants a worldwide war. Think about what the world will think about you as a nation. Everyone will hate you. I'm sorry for you as I know a lot of you are nice people.
      Русский народ, не поддерживайте Путина, он варвар, который убивает невинных людей и хочет мировой войны. Подумайте о том, что мир будет думать о вас как о нации. Все будут ненавидеть вас. Мне жаль вас, как я знаю, многие из вас хорошие люди.
      • avatar
       gromzjasnegonieba
       0
       WOLNA PALESTYNA !!!!
       • avatar
        gromzjasnegonieba
        0
        Wolna Palestyna !!!
        • avatar
         pixopixo
         0
         Niestety wszystkie komentarze anty wojenne zostały osunięte. Sprawdzełem przed chwilką Matryoshka Restaurant i nic tam nie ma.