Procesory

Reżyser Sin City wykorzystuje technologie od AMD

przeczytasz w 1 min.

Uznany reżyser Robert Rodriguez wykorzystuje procesory komputerowe i graficzne AMD do tworzenia efektów specjalnych i animacji.

Należąca do Roberta Rodrigueza wytwórnia filmowa Troublemaker Studios używa sześciordzeniowych procesorów AMD Opteron i akceleratów graficznych ATI FirePro do tworzenia animacji i efektów specjalnych do swoich filmów, wliczając „Kamień życzeń” („Shorts”), dostępny już teraz na płytach Blu-ray i DVD.

AMD już od wielu lat wspiera przemysł filmowy. Troublemaker Studios stosuje innowacyjne rozwiązania dostarczane przez AMD, które pozwoliły stworzyć animacje cyfrowe i efekty specjalne zastosowane w kilku przebojach filmowych wytwórni. Rodriguez – szef studia, reżyser, kinematograf i koordynator efektów specjalnych, korzystał dotychczas z rozwiązań AMD podczas tworzenia pięciu swoich produkcji. Były to między innymi filmy: „Mali Agenci 2 – Wyspa Skarbów”, „Mali Agenci 3D – Trójwymiarowy odjazd” i triumfator w dziedzinie efektów specjalnych „Miasto grzechu” (“Sin City”).

ATI FirePro

– Kiedy mam wenę, chwytam kartkę papieru i długopis, a potem w oka mgnieniu urzeczywistniam wszystkie pomysły – mówi Robert Rodriguez. – Teraz, dzięki nowym platformom AMD, mój zespół ma możliwość szybkiego projektowania i wprowadzania w życie naszych pomysłów. Platforma rozwiązań technologicznych AMD wychodzi naprzeciw artystycznym inspiracjom, pozwalając na proste i szybkie eksperymentowanie z obrazami i scenami.

Następny film Rodrigueza “Machete”, który jest jeszcze na etapie produkcji, również wykorzystuje cyfrowe rozwiązania sprzętowe dostarczane przez AMD. Premiera filmu zaplanowana jest na rok 2010.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Pod wzgledem zastosowan profesionalnych AMD-ATI jest kilka epok za nVidia wiec czyms musza sie ratowac. Niech lepiej zajma sie powazniej swoja praca, a nie marketingiem.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Oo, rodrigez dostal w lape od amd..
   • avatar
    Damian Szymański
    0
    Do produkcji Sin City były wykorzystywane produkty AMD o0
    Mimo to z tego filmu jedynie jedna aktorka mi się podobała, prócz niej nic więcej ;)
    • avatar
     Huntcold99
     0
     Do SinCity rzeczywiście trzeba grafy :O
     • avatar
      suntzu
      0
      Hmm, od kiedy apple ma produkty AMD. Z tego co pamiętam to ten film robiono w FinalCut.

      To co jest napisane to marketingowa paplanina i tyle. AMD ma świetną platformę, ale np pakiet apple wciąż jest niezastapiony. Napewno pewne rzeczy robiono na komputeraz z AMD, a część na intelu... W całym studiu napewno znajdzie się karta NV. Nie ma co się sprzeczać marketing i nic więcej.