Internet

Rosja: Bez dowodu nie ma domeny

przeczytasz w 1 min.

Od 1 października 2009 roku w Rosji wejdzie przepis, który uniemożliwi założenie strony internetowej w domenie .ru i .рф bez okazania dowodu osobistego. Przepis ten jednak nie jest nowy, gdyż powraca po trzyletniej przerwie.

Według zarządców domen .ru i .рф jest to sposobem na skuteczniejszą walkę z osobami używającymi Internet do działań niezgodnych z prawem Federacji Rosyjskiej. Osoby ,które już teraz posiadają stronę w domenie .ru i .рф będą musiały do 1 kwietnia 2010 roku okazać kopię dowodów osobistych, w przeciwnym przypadku właściciel domeny nie będzie mógł rejestrować kolejnych adresów.

Według RU-CENTER "nowe" prawo przyczyni się do większej przejrzystości i łatwiejszej kontroli osób zarządzających stronami WWW.

Źródło: OSNews

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _nick_
  0
  Niegłupi pomysł, taka weryfikacja może zwiększyć bezpieczeństwo.
  • avatar
   hunio
   0
   Hehe xd czekamy aż nasi coś takiego wymyślą...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    pewnie w ZSRE (zw. socj. rep. europejskich) niedługo też to wprowadzą.. a i będzie trzeba okazać fakturę że segreguje się śmieci i kocha przyrodę
    • avatar
     XaRaDaS
     0
     Debilizm, to co nieletni nie ma prawa prowadzić strony internetowej ?? Przecież to jest powód do zacofania, młodym zabronić dostępu do netu, oczywiście w polsce tak trzeba zrobić dla trolli :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      lol, przeciez przepis dotyczy tylko stron .ru, to tak jakby w Polsce chodzilo o strony .pl

      Takie adresy wybieraja aprzede wszystkim firmy, przedstawicielstwa firm i sklepy (w tym internetowe). Koniecznosc okazania dowodu przy rejestracji takiej strony moze faktycznie pomoc w uwiarygodnieniu jej - wchodzac na taka strone masz wtedy swiadomosc, ze domena jest powiazana z konkretna osoba i w razie czego mozna sie zwrocic do konkretnej osoby o pomoc (lub zaskarzyc konkretna osobe).

      Osoby prywatne decyduja sie na takie strony rzadziej, ze wzgledu na koszty - zwykle jest to strona na jakims bezplatnym portalu. I przy zakladaniu takiej strony dowodu nie trzeba miec i nie trzeba bedzie.