Internet

Rosja: Bez dowodu nie ma domeny

Mikołaj | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Mikołaj
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Od 1 października 2009 roku w Rosji wejdzie przepis, który uniemożliwi założenie strony internetowej w domenie .ru i .рф bez okazania dowodu osobistego. Przepis ten jednak nie jest nowy, gdyż powraca po trzyletniej przerwie.

Według zarządców domen .ru i .рф jest to sposobem na skuteczniejszą walkę z osobami używającymi Internet do działań niezgodnych z prawem Federacji Rosyjskiej. Osoby ,które już teraz posiadają stronę w domenie .ru i .рф będą musiały do 1 kwietnia 2010 roku okazać kopię dowodów osobistych, w przeciwnym przypadku właściciel domeny nie będzie mógł rejestrować kolejnych adresów.

Według RU-CENTER "nowe" prawo przyczyni się do większej przejrzystości i łatwiejszej kontroli osób zarządzających stronami WWW.

Źródło: OSNews

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _nick_
  Niegłupi pomysł, taka weryfikacja może zwiększyć bezpieczeństwo.
 • avatar
  hunio
  Hehe xd czekamy aż nasi coś takiego wymyślą...
 • avatar
  Konto usunięte
  pewnie w ZSRE (zw. socj. rep. europejskich) niedługo też to wprowadzą.. a i będzie trzeba okazać fakturę że segreguje się śmieci i kocha przyrodę
 • avatar
  XaRaDaS
  Debilizm, to co nieletni nie ma prawa prowadzić strony internetowej ?? Przecież to jest powód do zacofania, młodym zabronić dostępu do netu, oczywiście w polsce tak trzeba zrobić dla trolli :D
 • avatar
  Konto usunięte
  lol, przeciez przepis dotyczy tylko stron .ru, to tak jakby w Polsce chodzilo o strony .pl

  Takie adresy wybieraja aprzede wszystkim firmy, przedstawicielstwa firm i sklepy (w tym internetowe). Koniecznosc okazania dowodu przy rejestracji takiej strony moze faktycznie pomoc w uwiarygodnieniu jej - wchodzac na taka strone masz wtedy swiadomosc, ze domena jest powiazana z konkretna osoba i w razie czego mozna sie zwrocic do konkretnej osoby o pomoc (lub zaskarzyc konkretna osobe).

  Osoby prywatne decyduja sie na takie strony rzadziej, ze wzgledu na koszty - zwykle jest to strona na jakims bezplatnym portalu. I przy zakladaniu takiej strony dowodu nie trzeba miec i nie trzeba bedzie.