Internet

Ruszył piracki dostawca internetu

przeczytasz w 1 min.

Szwedzka Partia Piratów nie próżnuje. Niedawno pisaliśmy Wam o tym, że zabiega o udzielenie azylu serwisowi The Pirate Bay. Teraz.... planuje wystartować z własnym dostawcą internetu.

Nowy provider o jakże subtelnej nazwie Pirate ISP swojej polityki nie oprze na szybkiej sieci, braku limitów transferu czy atrakcyjnym cenniku. Kluczowym punktem ma być bowiem pełna anonimowość jego użytkowników.

Sytuacja, w której dostawca internetu udostępnia dane swoich użytkowników rozmaitym organom ściagania, a nawet - co jest kuriozalne - podmiotom prywatnym ma miejsce w wielu krajach. Także w Polsce. W ten sposób bardzo często niektóre firmy starają się dochodzić sprawiedliwości u osób naruszających ich prawa autorskie. Oczywiście nie wszyscy dostawcy godzą się na tego typu praktyki.

Pirate ISP testowo już funkcjonuje w niewielkiej miejscowości Lund. W ciągu dwóch tygodni swoim zasięgiem obejmie cały region, a następnie - nawet cały kraj. Inicjatorzy akcji liczą, że również inni providerzy wkrótce uszanują anonimowość swoich klientów wzorując się na pirackim dostawcy.

Kwestia praw autorskich i piractwa budzi olbrzymie kontrowersje wśród naszych czytelników, choć nie da się ukryć, że praktyki udostępniania danych osobowych użytkowników pobierających pliki podmiotom prywatnym jest sytuacją najzwyczajniej niesmaczną i nie do końca zgodną z prawem. Tym samym inicjatywa Pirate ISP - przynajmniej w pewnym zakresie -  wydaje się, tym razem, słuszna nawet z czysto moralnego punktu widzenia.

Źródło: TorrentFreak

Polecamy artykuły:  
Najlepsze bezpłatne gry do pobraniaTest GPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI EvergreenChłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

Komentarze

64
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Rafal_0
  0
  Popieram incjatywę pełnej anonimowości użytkowników.
  • avatar
   mail4skwarka
   0
   No przecież wszyscy Polacy nie wyprowadzą się do Szwecji :)
   Trzeba czekać aż internet szwedzki sam przyjdzie/przypłynie do Nas :)
   • avatar
    Silver
    0
    Tylko internet od tego operatora zawsze będzie zawalony - wszyscy na raz pobierać i wysyłać będą torrenty :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     tak i wysypie się na szeroką skalę pedofilia itp. lepiej uważać z tą wolnością
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      No - to pedofile, terroryści, cwaniacy, trolle i piraci będą wniebowzięci. Nie oszukujmy się - tym grupom w szczególności zależy na anonimowości.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Anonimowość to podstawa POPIERAM w 100%
       • avatar
        Gasek
        0
        Coś czuję, że ten internet wywoła burzę gdzieś w polityce i zaczną się przyglądać "zwykłym" usługodawcom internetu (tak chodzi o piractwo).
        Jestem na NIE.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ja także popieram anonimowość. Zlikwidować IP :P
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Szwecja dla piratow jest tym czym Holandia dla gejow :)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Zobaczymy co z tego wyjdzie.
           • avatar
            jeomax.co.uk
            0
            Wolalbym, zeby ludzie w Szwecji zaczeli podpinac sie na lewo pod tego pirackiego providera, moze wowczas sami zainteresowani pojeliby logike tego swiata...
            • avatar
             sevae
             0
             Piraci powinni tego neta udostępniać za darmo albo dać możliwość podłączenia się na lewo a Ci co uważają inaczej mogą nawet wnosić opłaty (takie podejście do wytwórni mają)... dopłacać powinni nawet do tego interesu jak by upadał bo:

             A) Uważają, że własność intelektualna, dobra kultury i informacje powinny być za darmo... więc nie widzę z ich strony logiki w tym, że za dostęp do powyższych każą sobie płacić.

             B) Możliwość podłączenia się na lewo lub niepłacenie rachunków za usługę nie powinna być ścigana, bo i tak nie uznają tego za przestępstwo czy kradzież. Jest to po prostu dostęp do info który powinien być darmowy. Fizycznie takie osoby nikogo nie okradają a pracownicy i tak dostają wypłaty od właścicieli tego providera.
             • avatar
              UB-SB-USB
              0
              Ludzie, udzieliła się wam medialna histeria z pedofilami i teraz boicie się, że będą wykorzystywali internet od piratów. Niby czemu służy ta cała kampania w mediach? Ano właśnie temu, żeby m.in. bombardować tego typu inicjatywy. Coraz głupsze pomysły do walki z tzw. pedofilą utwierdzają mnie w przekonaniu, że właśnie ci wielcy "obrońcy dzieci" mają jednak co innego na celu.
              • avatar
               Kropeczka
               0
               W słynnej aferze pedofilskiej w krajach Beneluksu (przepraszam za słowo słynnej) gdzie więziono, robiono okropne rzeczy i na koniec zabijano dzieci. Sprawa doszła do pewnego poziomu, gdy wypłynęły nazwiska z pierwszych stron gazet. Wtedy jeden prokurator dostał kopa w górę, paru innych nagle zachorowało, itd. Policja tez nabrała niemocy. Ludzie protestowali, protestowali i na pewnym poziomie sprawa poległa.
               W UE zrobiono raport na temat korupcji w parlamencie UE i wśród najwyższych urzędników UE, raport musiał byś mocny skoro sami urzędnicy błyskawicznie go utajnili.
               Niestety taki urok demokracji - prawa dla maluczkich, boskość dla nielicznych.
               Nie piszcie idiotyzmów, że dostawca będzie chronił pedofilii, bo mogę o milion się założyć, że nawet o tym nie pomyślał.
               Chodzi o rożne firmy, które z szantażu internautów zrobiły sobie eldorado.
               Teraz co chwilę coś wypływa, ostatnio też jakaś firma nie miała żadnych umów z artystami (poza kilkoma folklorystycznymi) i mimo to polowała na internautów. Ludzie wolą zazwyczaj zapłacić - ot żeby mieć święty spokój, a dostawca z twardymi zasadami jest im solą w oku. I zapewniam iż firma musi przestrzegać Szweckiego prawa - po prostu nie będzie nadgorliwa !!!
               Piraci nie udostępniają przez net, są na każdym większym rynku w Polsce, stoją ich ludzie i jakoś się nikogo nie boją - czemu ??
               A jak rekiny są nietykalne to trzeba od czasu do czasu odstrzelić parę płotek - żeby nie było że nic się nie robi....
               • avatar
                Gothar
                0
                A kogo to obchodzi? Szukacie od razu pedofili. Powinna być ustawa regulująca anonimowość, dotycząca niebezpiecznych treści i pozyskiwania danych osobowych osób tym się zajmujących.