• benchmark.pl
 • Gry
 • S.T.A.L.K.E.R. 2 zmienia nazwę, twórcy chcą odciąć się od Rosji
Gry

S.T.A.L.K.E.R. 2 zmienia nazwę, twórcy chcą odciąć się od Rosji

przeczytasz w 1 min.

Podtytuł gry S.T.A.L.K.E.R. 2 został zmieniony z Heart of Chernobyl na Heart of Chornobyl. Z pozoru bardzo drobna korekta niesie tu za sobą znaczący przekaz.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, a nie Heart of Chernobyl

Nie wydano oficjalnego komunikatu, być może wcale się go nie doczekamy. Karta gry S.T.A.L.K.E.R. 2 w sklepie Steam została jednak zaktualizowana i być może nie od razu rzuca się to w oczy, ale podtytuł zmieniono z Heart of Chernobyl na Heart of Chornobyl.

Dlaczego? Skoro twórcy nie mówią o sprawie głośno, to wypada samemu się nad tym zastanowić. Wcale nie zajmuje to jednak wiele czasu, bo sprawa jest bardzo prosta. Chernobyl to tłumaczenie z rosyjskiego, a Chornobyl odniesienie do ukraińskiego. A tego, dlaczego studiu GSC Game World może teraz przeszkadzać wszystko co rosyjskie nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać. Gdyby jednak, to przypominamy, że GSC Game World jest studiem z Ukrainy. Obecnie okupowanej.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Kiedy zadebiutuje S.T.A.L.K.E.R. 2? Tego nie wie nikt

Zmiana nazwy, chociaż drobna, z racji całego tła nie pozostanie raczej niezauważona. Trzeba jednak pamiętać, że na początku roku premiera gry została dość mocno opóźniona, a ostatnio z racji sytuacji za naszą wschodnią granicą prace nad nią zostały wstrzymane.

Trudno teraz przewidywać, kiedy będziemy mogli zagrać. I chociaż dla graczy mocno wyczekujących S.T.A.L.K.E.R. 2 może stanowić to rozczarowanie, to chyba wypada w pierwszej kolejności trzymać kciuki za pomyślność ekipy GSC Game World w innym, ważniejszym kontekście. Siedziba studia mieści się w Kijowie.

Źródło: steam

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mario2k
  21
  Jestem za zmianą nazwy z Rosji na Ciemnogród bo ludzie tam ciemne jak tabaka w rogu
  • avatar
   Cinas
   11
   Ja proponuje jeszcze Rosje wymazać z map najlepiej googole maps. Sankcje ok ale nie wiem czy ta zmiana nazwy im trochę nie zaszkodzi...
   • avatar
    danieloslaw1
    5
    bez sensu. nikt nie bedzie zły o taka nazwe :)
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     gdyby jeszcze leciala taka muzyka w tym Stalkerze jak Laura Brauninga - gloria
     • avatar
      Ruffriders1988
      0
      Głupota skoro to gra taka a nie inna.