• benchmark.pl
 • Mobile
 • Samsung przygotowuje Galaxy Note III z zakrzywionym ekranem - premiera w październiku
Mobile

Samsung przygotowuje Galaxy Note III z zakrzywionym ekranem - premiera w październiku

przeczytasz w 1 min.

Co ciekawe, jego dostępność miałaby być ograniczona, ponieważ producent wypuścić ma na rynek rzekomo określoną liczbę egzemplarzy.

Samsung Galaxy Note III z elastycznym ekranem

Mogłoby się wydawać, że po premierach Galaxy S IVGalaxy Note III firma Samsung nie będzie w tym roku prezentować już szczególnie interesujących smartfonów. Może okazać się jednak, że doczekamy się debiutu naprawdę ciekawego urządzenia, którego cechą charakterystyczną będzie elastyczny ekran.

Przecieki na temat smartfonów z tego typu wyświetlaczami pojawiają się już od dawna. Nad ich przygotowaniem najbardziej skupiają się obecnie firmy LG i Samsung. Najnowsze informacje wskazują na to, że na rynku jako pierwsza zadebiutuje konstrukcja tej drugiej.

"Planujemy zaprezentować smartfona z zakrzywionym ekranem na konferencji w Korei Południowej w październiku." - D.J. Lee, szef marketingu strategicznego firmy Samsung

Niestety szczegóły pozostają na chwilę obecną tajemnicą. Spekuluje się jednak, że nie będziemy mieli do czynienia z zupełnie nowym urządzeniem, ale ze specjalną wersją Galaxy Note III (Galaxy Note III Active?). Jest to o tyle prawdopodobne, że jeszcze przed jego premierą pojawiały się informacje przypisujące mu tego typu ekran. Co ciekawe, jego dostępność miałaby być ograniczona, ponieważ producent wypuścić ma na rynek rzekomo określoną liczbę egzemplarzy.

Bez względu na to nie należy spodziewać się jednak urządzenia, które da się dowolnie wyginać. Ekran będzie najprawdopodobniej zakrzywiony do krawędzi standardowej obudowy, a jego elastyczność sprowadzi się do zwiększonej wytrzymałości i odporności na stłuczenie.

Czekamy na zapowiadaną prezentację, bo jest szansa na to, że ciekawa technologia wreszcie zawita na rynek i z czasem stanie się powszechnie dostępna.


 

Źródło: cnet, blog.crazydeals, lowyat

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  To wszystko goni w masakrycznie zastraszajacym tempie, jeszcze nie zdazylem kupic note3 bo nie ma a tu juz S5, note3 z zakrzywionym ekranem, cholera za szybko ludzie, za szybko.
  • avatar
   mikipl21
   1
   Ta hybryda z reklamy jest naprawdę ciekawa. Wreszcie nie było by problemów z rozdzielczością :). Złożony do dzwonienia, poczty, muzyka itp. a gdy go rozłożymy filmy, gry, internet
   • avatar
    Dragonik
    1
    Jak to mówią hajs się musi zgadzać.
    • avatar
     BARTOL48
     0
     Przecież ten cieniutki i giętki ekran to żadna rewolucja. Widziałem to już jakieś 2 lata temu a na filmie oklaski jakby nie wiedzieli co to oled.
     • avatar
      steelek
      0
      Jak tak patrze na ten film to mi sie koncept nokii sprzed 100 lat przypomina

      http://www.youtube.com/watch?v=IX-gTobCJHs
      • avatar
       gaijin88
       0
       Wow :) Jeszcze do nie dawna nie można było nadążyć za komputerami, teraz się to ustabilizowało w miarę, za to poszły do przodu matryce, smartphony, tablety :)