Aparaty cyfrowe

Samsung Galaxy NX: pierwsze zdjęcia systemowego aparatu z Androidem

z dnia
Karol Żebruń | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

System Android i bardzo dobra jakośc zdjęć wcale nie muszą się wykluczać. Niedługo zobaczymy Samsunga Galaxy NX z tą platformą i sensorem APS-C.

Samsung Galaxy NX widok

Samsung idzie za ciosem. Niedawno oficjalnie ogłoszono premierę smartfona z aparatem, albo jak kto woli „aparatu telefonicznego”, Samsung Galaxy S4 Zoom, a już pojawiły się przecieki dotyczące kolejnego produktu z serii Samsung Galaxy. Tym razem nie będzie to ani smartfon, ani namiastka aparatu kompaktowego, jak niektórzy widzą model Zoom, a w pełni wartościowy systemowy bezlusterkowiec Samsung Galaxy NX z wymienną optyką. Oczywiście z systemem Android Jelly Bean na pokładzie.

Na razie do Internetu wyciekły tylko zdjęcia, ale to wystarczająco dużo, aby rozpocząć spekulacje na temat wyposażenia nowego aparatu z Androidem. Tak, aparatu, bo chyba tym razem nikt nie będzie wątpił w fotograficzny potencjał Samsunga Galaxy NX, który podobnie jak całą serię NX wyposażono w sensor APS-C.

Detale dotyczące specyfikacji, poza przekątną ekranu, która wyniesie aż 4,3”, to na razie jedynie przypuszczenia. Wewnątrz spodziewany jest oczywiście czterordzeniowy chipset Exynos 4 z 2 GB pamięci RAM i 8 do 16 GB pamięci wbudowanej. Rozdzielczość sensora ma wynieść 20,3 Mpix, co jest sensownym założeniem, skoro obecnie seria aparatów NX wyposażana jest właśnie w takie matryce.

Samsung Galaxy NX widok przód
Obecnośc na rynku porównywalnych aparatów ze smartfonową elektroniką i elektroniką dedykowaną cyfrówkom będzie świetną okazją do sprawdzenia, czy z klasycznych smartfonów da się jeszcze coś wyciągnąć pod względem fotograficznym.

Cena Samsunga Galaxy NX stanowi zapewne jeszcze większą zagadkę niż specyfikacja. Podejrzewa się, że na początek wyniesie ona około 1000 euro. Sporo, ale Samsung Galaxy Camera na dzień dobry również kosztował nielicho, a teraz model wyposażony w Wi-Fi i 3G można już kupić poniżej 1400 złotych. Zapewne i cena androidowego NXa z czasem spadnie.

Premiery aparatu należy spodziewać się w trakcie zapowiadanej na 20 czerwca imprezy w Londynie. Jeśli te informacje się potwierdzą, a to jest bardzo prawdopodobne, potwierdzą się także słowa Samsunga, który od dawna zapowiada całkowite przestawienie się na aparaty klasy Smart Camera. I to nie tylko kompakty wyposażone w funkcje Wi-Fi czy narzędzia do komunikacji z Facebookiem. Również systemowe aparaty z sensorami APS-C.

Samsung Galaxy NX widok tył

Źródło: Mirrorless Rumors

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Słuchać muzy przez aparat i czytać maile... łaaadnie :D
  Ciekawe co gdy android złapie zawiecha? :P

  Widzę telefony/smartphone'y i wszystkie "systemy" z Androidem idą w dobrą stronę ;)

  Czuję że mojego S3 zamienię na Nokię EOS, Galaxy NX albo Galaxy S4 Zoom chyba ze pojawi się coś równie zabójczego - a nie mówię tutaj o cenie ;)
 • avatar
  to teraz szpiedzy z USA beda mieli nawet nasze zdjecia < dzięki androidowi i podlaczeniu do internetu> :P
 • avatar
  Jak nie bedzie funkcji dzwonienia to nie kupuję.... Czekam na pralkę i lodówkę z androidem.
 • avatar
  Standardowa androidowa aplikacja aparatu starczy osobą które kupują takie coś ;)
 • avatar
  Jeszcze szybciej i jeszcze więcej badziewiarskich zdjęć ...
  -1
 • avatar
  android.. pfff
  -5
 • avatar
  Prawie jak GS4Zoom ;)
 • avatar
  Trochę ryzykowne używać w aparacie Androida bo liczy się tam bardzo czas życia na baterii.
 • avatar
  I pewnie dadzą standardową androidową apkę do robienia zdjęć :P Tyylee możliwości konfiguracji...