Smartfony

Nowy firmware dla Samsunga Galaxy S4 - bez efektu smużenia, aplikacje na karcie mikroSD

przeczytasz w 2 min.

Samsung eliminuje problem niedostatecznej ilości wbudowanej pamięci, a także usuwa efekt poświaty przy przewijaniu zawartości ekranu.

Samsung Galaxy S4 smartfon modelki

Samsung Galaxy S4 świetnie sobie radzi sprzedażowo. W Stanach Zjednoczonych w maju był chętniej wybieranym smartfonem niż Apple iPhone 5. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie wszystko działa we flagowcu Samsunga tak, jak należy. Stąd też dość częste aktualizacje oprogramowania. Nie wszystkie przyjmowane są z entuzjazmem, ale ostatnia poprawka powinna ucieszyć wszystkich użytkowników S4ki.

Nowy firmware pozwoli przenosić zainstalowane aplikacje na kartę pamięci mikroSD. A i to nie wszystko... pamiętacie problem z wyświetlaczem Samsung Galaxy S4 i przewijaniem zawartości.

Problem nadmiernego wykorzystania wbudowanej pamięci w smartfonach staje się ostatnio coraz bardziej dokuczliwy. Choć nie jest on tak spektakularny, jak w przypadku Microsoft Surface, to nawet modele wyposażone w przyzwoitą pamięć 16 GB, po uruchomieniu udostępniają znacznie mniej. Samsung Galaxy S4 tylko 9,15 GB.

Nowa aktualizacja, której rozmiar wynosi około 370 MB (dostępna poprzez Kies lub OTA), pozwoli odzyskać około 80 MB miejsca we wbudowanej pamięci. To niewiele, ale zawsze kilka aplikacji więcej można zainstalować. Ciekawsze są jednak inne poprawki.

Samsung Galaxy S4 nowe oprogramowanie screeny

Przede wszystkim przywrócenie opcji instalowania, a w zasadzie przenoszenia, zainstalowanych aplikacji na kartę microSD. Samsung zaprzestał oferowania tej funkcji, która domyślnie jest dostępna w systemie Android, gdy stwierdził, że przynosi więcej szkód niż pożytku. Pozostałe zmiany, które wnosi aktualizacja, są również bardzo oczekiwane, a wśród nich:

 • nowe oprogramowanie aparatu cyfrowego
 • eliminacja efektu smużenia na fioletowo ekranu podczas przewijania
 • przycisk aktywacji Smart Pause (blokowanie odtwarzania wideo, gdy nie patrzymy się na ekran)
 • nagrywanie wideo w trybie HDR
 • półprzeźroczysty pasek stanu
 • nowe ikony w ustawieniach
 • zwiększenie czytelności wyświetlacza (nowa funkcja)
 • status bezpiecznego uruchamiania (dane o telefonie)

Poprawione firmware na razie dostępne jest oficjalnie tylko dla niemieckich użytkowników i wyłącznie dla posiadaczy modeli I9505 z chipsetem Qualcomm. Niecierpliwi właściciele Samsunga Galaxy S4 spoza Niemiec mogą skorzystać z archiwum oprogramowania na serwisie SamMobile. Właściciele Exynosów (I9500) muszą jeszcze chwileczkę poczekać.

Źródło: sammobile, Samsung

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Rysiu0192
  8
  Nareszcie poszli w dobrym kierunku i tak jak pisałem w innym komentarzu wystarczy że dadzą możliwość instalowania aplikacji na pamięci zewnętrznej i będzie dobrze.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   A nie można było tak od razu? T_T
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    "Przede wszystkim przywrócenie opcji instalowania, a w zasadzie przenoszenia, zainstalowanych aplikacji na kartę microSD" - Nawet nie wiedziałem że w SGS4 było to zablokowane, przecież już od Froyo(2.2) była taka możliwość.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Samsung ma chociaż ładne hostessy w przeciwieństwie do ich telefonów.
     • avatar
      MixtapePOL
      0
      Jeszcze tylko usprawnią TouchWiz'a i SGS IV będzie miał tylko 2 wady : Jakość i cena :D