• benchmark.pl
 • Mobile
 • Samsung KNOX docenione przez fiński rząd - bezpieczeństwo ponad wszystko
Mobile

Samsung KNOX docenione przez fiński rząd - bezpieczeństwo ponad wszystko

przeczytasz w 1 min.

Wybrane urządzenia wraz z rozwiązaniem Samsung KNOX uzyskały certyfikat do obsługi poufnych informacji przez urzędników państwowych w Finlandii.

Samsung KNOX

Bezpieczeństwo to temat, który poruszany jest ostatnio bardzo często, również w kontekście urządzeń mobilnych. Kwestia ta dotyczy nie tylko przeciętnych użytkowników, ale również najwyższych urzędników państwowych. Ci z Finlandii będą od teraz korzystać ze smartfonów firmy Samsung.

Koreański producent pochwalił się, iż jego wybrane urządzenia wraz z rozwiązaniem Samsung KNOX uzyskały certyfikat do obsługi poufnych informacji przez urzędników państwowych w Finlandii. Jest to podobno efektem wielomiesięcznych, skrupulatnych testów poziomu bezpieczeństwa, a końcowy rezultat producent zawdzięcza nie tyle samym smartfonom co platformie Samsung KNOX.

Finlandia uznawana jest za jeden z najbardziej rozwiniętych rynków smartfonów, a więc Samsung ma się z czego cieszyć. Certyfikacji dokonał Fiński Urząd Regulacji Komunikacji (Finnish Communications Regulatory Authority – FICORA) na podstawie testów bezpieczeństwa zdefiniowanych przez „Fińskie kryterium oceny narodowego bezpieczeństwa informacji” (Finnish National Information Security Evaluation Criteria – KATAKRI II).

"Dzięki certyfikatowi FICORA Samsung będzie mógł ustanowić standard dla zarządzania bezpieczeństwem rozwiązań mobilnych wewnątrz fińskiego rządu. To wydarzenie jeszcze bardziej podkreśla rosnącą adaptację naszych produktów mobilnych wśród organizacji sektorów rządowego i publicznego, których wymogi w zakresie bezpieczeństwa technologii należą do najbardziej rygorystycznych. Ostatnio otrzymana certyfikacja, razem z innymi niedawnymi akredytacjami od rządów Wielkiej Brytanii, USA i Australii, stanowi świadectwo siły mobilnej oferty firmy Samsung, będącej doskonałą mieszanką użyteczności i bezpieczeństwa." - Neil Barclay, starszy specjalista ds. mobilności przedsiębiorstwa w dziale europejskich operacji telekomunikacyjnych firmy Samsung

Jak widać, Samsung przypuścił w kwestii bezpieczeństwa sporą ofensywę. Ciekawe, czy dotknie ona również nasze kraj? Bardzo interesujące, jak podobne testy wypadłyby u nas i czy również dane naszych polityków mogłyby być chronione przez Samsung KNOX.

Źródło: Samsung

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hapima
  2
  U nas testy wypadły by całkiem inaczej. Najbezpieczniejszym stupidfonem wg "testów" byłby zapewne iPhone 6. W końcu tak naprawdę chodzi o to żeby można było się pokazać w towarzystwie i zabłysnąć sprzętem. Jak inaczej wytłumaczyć Ipady za free dla wszystkich osłów?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   KNOX ma jedną wielką wadę - admin zarządzający kontenerem firmowym ma całkowity wgląd w kontener prywatny a to nie spodoba się większości użytkownikom. Poza tym poznacie cenę kompletnego rozwiązania to parskniecie śmiechem. U nas może za 5 lat takie rozwiązanie się przyjmie ale nie dziś.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    To w USA z akredytacją to prztyczek w nos Apple. Chociaż z drugiej strony może i nie? Może Apple z definicji ma być łatwe do przegladania i manipulowania ludźmi? Może po to wszyscy to mają i się tak to promuje by mieć pod kontrolą wszystkichx jego użytkowników?