Smartfony

Samsung ma pomysł na smartfona, który może przypominać iPhone'a 8

przeczytasz w 1 min.

Nie można mieć pewności, że zostanie on wydany, ale Samsung złożył w odpowiednim urzędzie (KIPRIS) wniosek patentowy i dostał zielone światło.

Za kilka dni Apple zaprezentować ma nowe smartfony, wśród których pojawić powinien się iPhone 8. To właśnie on budzi największe zainteresowanie, ponieważ wyposażony będzie w wyświetlacz OLED o smukłych ramkach. Być może za jakiś czas niemal identyczną konstrukcją pochwali się Samsung.

Oczywiście koreański producent ma już w ofercie „bezramkowe” smartfony, ale w tym przypadku wszystko sprowadza się do małego detalu. Chodzi o niewielkie wycięcie w górnej części wyświetlacza, w którym ulokowana będzie frontowa kamera i standardowo stosowane czujniki - dokładnie tak, jak prezentuje to powyższy render.

Samsung złożył w odpowiednim urzędzie (KIPRIS) wniosek patentowy na niemal identyczną konstrukcję. Nie można jednak zarzucać Koreańczykom chęci skopiowania pomysłu Apple, ponieważ wniosek pochodzi maja 2016 roku. Jego fragmenty i poniższe grafiki wylądowały zatem w sieci ze znacznym opóźnieniem.

Samsung patent

Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, co nie oznacza jednak, że pojawienie się podobnie wyglądającego urządzenia jest już przesądzone. Nawet jeśli, zapewne będzie różniło się od iPhone'a 8 innymi elementami - tylnym panelem, Samsung zapewne zastosowałby zakrzywiony wyświetlacz.

Mimo tego, czujecie w powietrzu kolejny spór patentowy?

Źródło: gsmarena, galaxyclub

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gatts-25
  1
  Dla Mnie to wygląda tak ,że APPLE wiedział doskonale co szykuje SAMSUNG ponieważ zamawiają u Niego ekrany i jedynym możliwym wyjściem z tego było dogadanie się ,że wy będziecie mogli sprzedawać u Nas w Stanach Zjednoczonych swój telefon o tym wyglądzie ale my pierwsi wydamy telefon z takim ekranem i tym wyżłobieniem u góry i macie drogę wolną.Nie brali nawet pod uwagę ,że na rynku w tym roku może pojawić się jeszcze inne urządzenie ,które może podobnie wyglądać i w dodatku mieć tak mocne SOC ,że sami będą musieli w nowym AJFONIE coś takiego umieścić aby wyprzedzić przeciwnika bo po premierze HUAWEI MATE 10 i 10Pro sam system operacyjny w urządzeniach APPLE może być jedynym wyborem tego telefonu ale tylko dla ,nie których osób ceniących sobie zamknięte rozwiązania.
  • avatar
   Q'bot
   0
   Czemu znów taki kluskofon... Zamiast kulturalnie zrobić prostokątną bryłę i ekran bez przyciętych wierzchołków, to kombinują pod górkę...
   • avatar
    vegasnight9
    0
    Sorry ale jak można opatentować wygląd smartfona? Tymbardziej że one wszystkie są takie same