Smartfony

Samsung poszuka ratunku w smartfonach z Windows Phone?

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Czy pomoże to producentowi w pozyskaniu większej ilości klientów?

Samsung Windows Phone

Z ostatnich raportów wynika, iż Samsung z każdym miesiącem zarabia mniej, a winne są głównie słabo sprzedające się smartfony. Ratunkiem mają być takie modele jak zaprezentowany ostatnio Galaxy A7, ale być może producent ma inny jeszcze plan. Wiele osób najnowsze doniesienia z jego obozu mogą zdziwić.

Czyżby w sytuacji podbramkowej zdecydowano się powrócić do czegoś, co przy pierwszym podejściu nie dało szczególnie zadowalającego efektu? Wedle informatorów Korea Times, którzy to już nie raz dzielili się ze światem bardzo trafnymi doniesieniami, Samsung chce na nowo zainteresować się systemem Windows Phone.

Koreański producent rozpoczął już podobno pilotażowy program, w ramach którego testowane są urządzenia z Windows Phone 8.1. Ich efekty są podobno obiecujące i jeśli Samsung dogada się z firmą Microsoft co do licencji to jeszcze w tym roku spodziewać można się nowych smartfonów z jego logo i mobilnymi okienkami na pokładzie.

Co sądzicie o tego typu doniesieniach? Widzielibyście w swojej kieszeni smartfona Samsung z Windows Phone? Załóżmy nawet, że będzie on oferował solidną przynajmniej specyfikację. Czy pomoże to producentowi w pozyskaniu większej ilości klientów, którzy ostatnio nieco się od niego odwracają?

Źródło: windowscentral

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Im więcej telefonów z WP tym lepiej :)))))))) Oby były też jakieś topowe modele.
  10
 • avatar
  R2rr0
  Dużo będzie zależeć od specyfikacji i ceny, ale WP mówię stanowcze tak. Dobrze, że węszą za zmianami w swojej ofercie.
  7
 • avatar
  Zygfryt
  Mam w swojej kieszeni Samsunga z WP i jestem zadowolony. Jeśli miałbym zmieniać telefon, to tylko na produkt tej samej firmy, z tym samym systemem.
  Szkoda, że Ativa SE nie ma na naszym rynku.
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Sam posiadam Samsunga z WP i chyba nie zmienię systemu. Jedynie jak już to na Lumię. Samsung zaniedbuje aplikacje dla tego systemu. Jest ich mało od tego producenta. Jeśli dojdą do porozumienia to może coś się ruszy i mój Ativ także dostanie jakieś wsparcie :D Dobry krok.
  2
 • avatar
  Lukasr29
  Rynek się po prostu nasycił, teraz tylko ceną zawojują.
  2
 • avatar
  Logox
  I bardo dobrze, że Samsung bierze się za WindowsPhone. Gdyby zabrał się za tworzenie budżetowych modeli z WP byłoby ciekawie.
  1
 • avatar
  wdowa94
  "O tak! Chcę zobaczyć KAŻDY nasz smartfon w wersji Windows Phone, a po tygodniu muszę zobaczyć kolejny nowy model! Albo nie, tydzień to za długo... Chce nowy model co 5 dni! "

  Oto plan marketingowy szefa Samsunga...
  1
 • avatar
  klosz007
  Jak będą dawać takie częste aktualizacje jak na swoich Androidowych telefonach i będą walić takimi cenami jak ostatnio to nie widzę sensu się za to zabierać.
  -1
 • avatar
  KMyL13
  BTW: kto wygrał Sony Xperią M2 w konkursie z 18 grudnia? Wyjątkowo w tym konkursie było tak dużo zgłoszeń, że jako jedyny z adwentowego konkursu jeszcze nie został rozstrzygnięty? Pewno go nie wygram, le nadal robicie mi nadzieję :P

  A co do Newsa: z Samsungiem na runku smartfonów robi się trochę krucho, z Microsoftem systemów do smartfonów jest już dość krucho: może coś z tego wyjdzie korzystnego dla obu firm, ale sądzę, że Microsoft tutaj wyłoży więcej na stół.
  -2
 • avatar
  pheonix1
  Zamiast rozwijać Tizen to ładują w WP . Porażka....
  -5
 • avatar
  yendrek
  Samsung mógłby poszukać ratunku w konkurencyjnych cenach średniego segmentu. Z ich potencjałem technologicznym wrzucenie tam dobrych modeli w dobrej cenie nie powinno być problemem. Sypanie topowymi sprzętami w topowych cenach w czasie kryzysu nie sprawdziło się.
 • avatar
  poncjusz
  Ja czeka aż sony na wp wyda topowy telefon
 • avatar
  Vieworld
  Wydać Xiaomi z windowsem o specyfikacji Lumia930 i za $249/900zł... i ludzie by się rzucili jak pies po kiełbaskę :)