Internet

Samsung przejął SmartThings za 200 milionów dolarów

Koreański producent dołącza do grona zainteresowanych sektorem Internetu Rzeczy.

SmartThings Samsung

Internet Rzeczy to sektor, który według specjalistów zacznie odgrywać kluczową rolę już w ciągu kilku najbliższych lat. Google zbroi się od dawna, Apple również nie ukrywa zainteresowania tym rynkiem, a teraz do tego grona dołączył Samsung. Według podanych przez TechCrunch informacji, koreański producent przejął jednego z najważniejszych graczy IoT (Internet of Things) – SmartThings.

Firma SmartThings rozpoczęła swoją działalność od kampanii crowdfundingowej na platformie Kickstarter, jednak szybko stała się pełnoprawną i cenioną marką. Dlatego też nie powinno nas dziwić, że Samsung zapłacił za jej przejęcie około 200 milionów dolarów. 

Choć kwocie tej daleko jeszcze do słynnego przejęcia Nest przez firmę Google – przypomnijmy, transakcja opiewała na 3,2 miliarda dolarów, to jednak pokazuje, że Samsung nie zamierza odpuszczać sobie Internetu Rzeczy. Dodajmy jeszcze, że Apple, w przeciwieństwie do konkurencji, postanowił stworzyć swój własny system – HomeKit – który zaprezentowany został podczas czerwcowej konferencji WWDC.

Samsung podkreślił, że dzięki przejęciu firmy SmartThings, będzie mógł teraz skoncentrować się na rozwiązaniach skierowanych zarówno do inteligentnego domu, jak i biura. 

Co ważne, pomimo przejęcia SmartThings będzie nadal pracowało i wypuszczało produkty pod swoją własną marką. Jej technologie będą jednak dostępne dla Samsung Open Innovation Centre.

Źródło: IT Pro Portal, TechCrunch

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!