Internet

Samsung przejął SmartThings za 200 milionów dolarów

przeczytasz w 1 min.

Koreański producent dołącza do grona zainteresowanych sektorem Internetu Rzeczy.

SmartThings Samsung

Internet Rzeczy to sektor, który według specjalistów zacznie odgrywać kluczową rolę już w ciągu kilku najbliższych lat. Google zbroi się od dawna, Apple również nie ukrywa zainteresowania tym rynkiem, a teraz do tego grona dołączył Samsung. Według podanych przez TechCrunch informacji, koreański producent przejął jednego z najważniejszych graczy IoT (Internet of Things) – SmartThings.

Firma SmartThings rozpoczęła swoją działalność od kampanii crowdfundingowej na platformie Kickstarter, jednak szybko stała się pełnoprawną i cenioną marką. Dlatego też nie powinno nas dziwić, że Samsung zapłacił za jej przejęcie około 200 milionów dolarów. 

Choć kwocie tej daleko jeszcze do słynnego przejęcia Nest przez firmę Google – przypomnijmy, transakcja opiewała na 3,2 miliarda dolarów, to jednak pokazuje, że Samsung nie zamierza odpuszczać sobie Internetu Rzeczy. Dodajmy jeszcze, że Apple, w przeciwieństwie do konkurencji, postanowił stworzyć swój własny system – HomeKit – który zaprezentowany został podczas czerwcowej konferencji WWDC.

Samsung podkreślił, że dzięki przejęciu firmy SmartThings, będzie mógł teraz skoncentrować się na rozwiązaniach skierowanych zarówno do inteligentnego domu, jak i biura. 

Co ważne, pomimo przejęcia SmartThings będzie nadal pracowało i wypuszczało produkty pod swoją własną marką. Jej technologie będą jednak dostępne dla Samsung Open Innovation Centre.

Źródło: IT Pro Portal, TechCrunch

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!