Ciekawostki

Samsung SmartSuit sposobem na efektywniejszy trening łyżwiarzy

przeczytasz w 1 min.

Inżynierowie z firmy Samsung opracowali „inteligentny” strój treningowy dla łyżwiarzy szybkich z Holandii. Jak działa?

Oprócz klasycznych urządzeń codziennego użytku Samsung projektuje też rozwiązania, które mają wpływ na ludzi i otaczający nas świat. Najnowszym projektem tego typu jest „inteligentny” strój treningowy.

SmartSuit to strój dla reprezentantów Holandii w łyżwiarstwie szybkim. Jest on wyposażony w pięć czujników, które odczytują ułożenie ciała sportowca (co do milimetra), a następnie informacje te są przesyłane na smartfona trenera.

Trener może takie dane przeanalizować, a także na ich podstawie wysłać sygnał wibracyjny, który na swoim ciele poczuje łyżwiarz. To jest dla niego informacja, że powinien skorygować swoją pozycję. Zobaczcie film promocyjny, aby dowiedzieć się więcej:

Stroje te są przeznaczone wyłącznie do celów treningowych – o tym, czy zdają egzamin przekonamy się pewnie podczas najbliższych imprez sportowych. Pomysł ten w gruncie rzeczy nie jest specjalnie skomplikowany, ale jak najbardziej praktyczny.

To zresztą często cechuje projekty Samsunga. To jego inżynierowie wpadli przecież na pomysł, by umieszczać z tyłu ciężarówek ekrany, to oni stworzyli OLED-owe lustratelewizory dla osób ze ślepotą barw, oni też rozwijają rozmaite projekty (np. medyczne) w ramach C-Lab.

Źródło: Engadget

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Massai
    1
    Logicznym następstwem będą lekkie egzoszkielety, wymuszające prawidłowe ułożenie i ruch ciała, tak żeby szybciej wyrobić nawyki i pamięć mięśniową.