Telefony

Samsung vs. Apple: kto kogo kopiuje?

przeczytasz w 1 min.

W kwietniu bieżącego roku firma Apple złożyła pozew przeciwko Samsungowi, twierdząc, że Nexus S, Epic 4G, Galaxy S 4G oraz tablet Galaxy Tab zostały wzorowane na iPhonie i iPadzie. Reakcja firmy Samsung była zaskakująca: to ona pozwała Apple o wzorowanie się na koreańskich produktach.
 

Apple iPhone
 

W połowie maja sąd orzekł, że Samsung ma pokazać Apple smartfony Galaxy S2, Droid Charge, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 10.1 oraz Infuse 4G. Jest to decyzja co najmniej ciekawa, gdyż tylko dwa pierwsze modele są już obecne na rynku. W razie rażących podobieństw telefony mają być wycofane ze sprzedaży.

Samsung domaga się teraz tego samego i chce mieć wgląd do projektów IPhone'a 4S/5 oraz iPada 3. Apple  jednak może zaprzeczyć, że tworzy takie urządzenia, gdyż ich nie zapowiedziało.

Ciekawe jak dalej będzie rozwijał się konflikt pomiędzy gigantami?
 

Więcej o Apple: 

Źródło: Tipb

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Moim zdaniem każdy od każdego coś tam podpatrzy i instaluje u siebie. Gdyby nie Samsung Apple dalej by stało w miejscu jeżeli chodzi o podzespoły z kolei Samsung stara się kopiować design.

  Także ja nie mam nic przeciwko pokazaniu przez Apple nowego modelu lub chociaż projektu Samsungowi. Fakt, zaraz po premierze Samsung na szybko zacznie kompletować informacje odnośnie nowego iPhone'a i wyda wersje z dwukrotnie lepszymi podzespołami. Jednak siłą iPhone'a nie jest wcale moc a AppStore i aplikacje, prosty i intuicyjny system operacyjny i piękny design. A że da się grać na Galaxy czy iPhonie to bardzo dobrze w końcu mamy pokaz tego co drzemie w środku i ujście tych zawrotnych ilości MB o MHz.
  • avatar
   jewgienij
   0
   Pieniactwo szlachty zasciankowej to pikus porownujac do pieniactwa wielkiego biznesu. Prosze pana, a oni to po nas sciagaja!! Nie im pan cos powie! Osiolki.
   • avatar
    Gakudini
    0
    Prawo patentowe, zaczyna się sypać, bo bazuje na sile prawników a nie pomysłowości inżynierów.
    Na miejscu Samsunga normalnie po ludzku bym się obraził i zerwał wszystkie kontrakty na produkcję podzespołów dla Appla. Ciekawe jak szybko Jabłka zaczęłyby produkcje procesorów do swoich jakże oryginalnych tabletów w innej fabryce. Odciąć ich od Samsungowych wyświetlaczy, RAMów, flashy itp. Jak są tacy oryginalni to niech sami produkują.
    Czekam na wielka wojnę o patent na ekran dotykowy, przecież jest to niesamowita innowacja na która mógł wpaść tylko jeden geniusz na świecie. ;)
    • avatar
     Nalovp
     0
     Jakby co to LG robi ekrany dla Apple,a w przyszlosci ma je robic Sharp.
     • avatar
      Nalovp
      0
      Jakby co to LG robi ekrany dla Apple,a w przyszlosci ma je robic Sharp.