Aparaty cyfrowe

Samsung WB1000 - zaawansowany aparat wyposażony w technologię AMOLED

Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Samsung Digital Imaging prezentuje nowy, wyposażony w matrycę 12 megapiksela, model WB1000. Jest to kompaktowy i stylowy aparat cyfrowy mogący poszczycić się ultra szerokokątnym obiektywem 24mm firmy Schneider Kreuznach oraz 5-krotnym zoomem optycznym. Oprócz imponującego obiektywu, model WB1000 podnosi również poprzeczkę oferując nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości oraz 3-calowy wyświetlacz AMOLED – największy tego typu ekran dostępny w tej chwili na rynku!

W porównaniu z tradycyjnym ekranem TFT-LCD zastosowany w modelu WB1000 ekran AMOLED zużywa znacznie mniej energii oraz oferuje wyższy współczynnik kontrastu 10000:1, dzięki czemu kolory są bardziej wyraziste a czerń głębsza. Wysoka jasność wyświetlacza sprawia, że obrazy mogą być oglądane nawet przy silnym zewnętrznym oświetleniu. Co więcej, inaczej niż ma to miejsce w przypadku wyświetlacza TFT-LCD, ekran AMOLED umożliwia oglądanie obrazów pod każdym kątem bez najmniejszej straty jakości.

Nowy aparat Samsung WB1000 oferuje również zaawansowane nagrywanie plików video w wysokiej rozdzielczości 720p oraz złącze HDMI umożliwiające oglądanie filmów i zdjęć w jakości HD    na telewizorze HDTV (konieczna jest opcjonalna stacja dokująca). Pięciokrotny zoom optyczny może być wykorzystany podczas nagrywania filmów, a ponieważ aparat obsługuje kompresję H.264 (kodek przeznaczony do filmów w wysokiej rozdzielczości, który ogranicza od trzech do pięciu razy rozmiar zapisanego pliku w porównaniu z plikiem MJPEG) użytkownicy mogą nagrywać znacznie dłuższe sekwencje wideo w jakości HD.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy preferują więcej kontroli nad ustawieniami aparatu, model WB1000 zapewnia preselekcję przesłony, preselekcję migawki oraz w pełni manualne tryby fotografowania. Samsung zawarł również unikalny tryb Advanced Picture, dzięki któremu użytkownicy mogą ustawić kolory regulując temperaturę barwy od 2,800 do 10,000K, w odstępach po 100K lub manualnie konfigurując ustawienia aparatu.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 1699 PLN

źródło: informacja prasowa

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  spong
  z ceną to przesadzili, lepiej trochę dołożyć do lustrzanki
 • avatar
  Konto usunięte
  Po pierwsze to do lustrzanki kolego trzeba sporo dopłacić (dolicz kilka obiektywów, na jednym nie pociągniesz). Po drugie ten Samsung jest pierwsza klasa dla kogoś kto nie jest profesjonalistą. A po trzecie wygląda pięknie.
 • avatar
  m4rcin
  W tej cenie jest Nikon D60 z kitem 18-55 i Canon 1000d też z kitem... no ale do kieszeni ich nie schowasz i na stół przy pifku nie położysz ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak cyfrówka to tylko panasonic DMC-FZ28E lub DMC-FZ18 itp i nic więcej nie wezmę.
 • avatar
  Konto usunięte
  >> m4rcin >> Właśnie z kitem i co dalej ? Na jednym obiektywie będziesz robił fotki ? Nie oszukujmy się jeden i to kitowy obiektyw to jak dla lustrzanki za mało. Na dodatek mało który kitowy obiektyw jest dobrej jakości, na dobre obiektywy trzeba wydać i to nie małą kasę. Tu masz wszystko w jednym, a poza tym to cena może i za duża :)