Aparaty cyfrowe

Samsung WB1000 - zaawansowany aparat wyposażony w technologię AMOLED

przeczytasz w 1 min.

Samsung Digital Imaging prezentuje nowy, wyposażony w matrycę 12 megapiksela, model WB1000. Jest to kompaktowy i stylowy aparat cyfrowy mogący poszczycić się ultra szerokokątnym obiektywem 24mm firmy Schneider Kreuznach oraz 5-krotnym zoomem optycznym. Oprócz imponującego obiektywu, model WB1000 podnosi również poprzeczkę oferując nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości oraz 3-calowy wyświetlacz AMOLED – największy tego typu ekran dostępny w tej chwili na rynku!

W porównaniu z tradycyjnym ekranem TFT-LCD zastosowany w modelu WB1000 ekran AMOLED zużywa znacznie mniej energii oraz oferuje wyższy współczynnik kontrastu 10000:1, dzięki czemu kolory są bardziej wyraziste a czerń głębsza. Wysoka jasność wyświetlacza sprawia, że obrazy mogą być oglądane nawet przy silnym zewnętrznym oświetleniu. Co więcej, inaczej niż ma to miejsce w przypadku wyświetlacza TFT-LCD, ekran AMOLED umożliwia oglądanie obrazów pod każdym kątem bez najmniejszej straty jakości.

Nowy aparat Samsung WB1000 oferuje również zaawansowane nagrywanie plików video w wysokiej rozdzielczości 720p oraz złącze HDMI umożliwiające oglądanie filmów i zdjęć w jakości HD    na telewizorze HDTV (konieczna jest opcjonalna stacja dokująca). Pięciokrotny zoom optyczny może być wykorzystany podczas nagrywania filmów, a ponieważ aparat obsługuje kompresję H.264 (kodek przeznaczony do filmów w wysokiej rozdzielczości, który ogranicza od trzech do pięciu razy rozmiar zapisanego pliku w porównaniu z plikiem MJPEG) użytkownicy mogą nagrywać znacznie dłuższe sekwencje wideo w jakości HD.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy preferują więcej kontroli nad ustawieniami aparatu, model WB1000 zapewnia preselekcję przesłony, preselekcję migawki oraz w pełni manualne tryby fotografowania. Samsung zawarł również unikalny tryb Advanced Picture, dzięki któremu użytkownicy mogą ustawić kolory regulując temperaturę barwy od 2,800 do 10,000K, w odstępach po 100K lub manualnie konfigurując ustawienia aparatu.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 1699 PLN

źródło: informacja prasowa

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  spong
  0
  z ceną to przesadzili, lepiej trochę dołożyć do lustrzanki
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Po pierwsze to do lustrzanki kolego trzeba sporo dopłacić (dolicz kilka obiektywów, na jednym nie pociągniesz). Po drugie ten Samsung jest pierwsza klasa dla kogoś kto nie jest profesjonalistą. A po trzecie wygląda pięknie.
   • avatar
    m4rcin
    0
    W tej cenie jest Nikon D60 z kitem 18-55 i Canon 1000d też z kitem... no ale do kieszeni ich nie schowasz i na stół przy pifku nie położysz ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jak cyfrówka to tylko panasonic DMC-FZ28E lub DMC-FZ18 itp i nic więcej nie wezmę.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      >> m4rcin >> Właśnie z kitem i co dalej ? Na jednym obiektywie będziesz robił fotki ? Nie oszukujmy się jeden i to kitowy obiektyw to jak dla lustrzanki za mało. Na dodatek mało który kitowy obiektyw jest dobrej jakości, na dobre obiektywy trzeba wydać i to nie małą kasę. Tu masz wszystko w jednym, a poza tym to cena może i za duża :)