All-in-One

Samsung wybiera procesory AMD Embedded Serii G

przeczytasz w 1 min.

Samsung zdecydował się na wybór procesorów AMD do swojej nowej linii rządzeń All-in-One Thin Client.

AMD Seria G

Samsung zdecydował się na wykorzystanie procesorów AMD Embedded Serii G w nowej linii urządzeń All-in-One, dedykowanych do pracy w chmurze obliczeniowej z wykorzystaniem technologii Thin Client. Procesory te charakteryzują się korzystnym stosunkiem wydajności względem zapotrzebowania na energię i łączą w sobie graficzną jednostkę obliczeniową oraz rdzenie w architekturze x86.

Układy AMD, lidera wśród producentów technologii obliczeniowych do urządzeń Thin Client, napędzą 21,5-calowy model Samsung TC222W oraz 23,6-calowy Samsung TC242W. Oba podłączone do chmury modele bazują na systemie Windows i ujrzą światło dzienne w 3 kwartale 2015 roku. Urządzenia będą wyposażone w procesor AMD GX222 APU (2.2GHz Dual-core SoC), 4 GB pamięci operacyjnej DDR3 oraz dyski SSD o pojemności 32 GB. Pracować będą w rozdzielczości 1920x1080 i zostaną wyposażone w następujące porty: USB 3.0(2), USB 2.0(4), RJ45, DVI-I Out, D-Sub In. Jedyną istotną różnicą będzie jasność: model o przekątnej 23,6-cala zaoferuje użytkownikom 300 cd/m2, a panel 21,5-calowy: 250 cd/m2.

Rozwiązania oferowane przez AMD dla urządzeń Thin Client zyskują na znaczeniu dzięki trendowi do wykorzystywania systemów bazujących na chmurze. Tego typu terminale, dzięki dynamicznemu rozwojowi, mogą dzisiaj realizować wymagające zadania, jak projektowanie CAD oraz modelowanie 3D.

Źródło: Edelman

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marekxdx
  1
  Nie ma to jak spotka się fanboystwo INTEL przeciwko AMD. Ta dyskusja jest bezsensowna. Niech każdy się modli żeby AMD ożyło w prockach bo jak się tak nie stanie to po nich.
  • avatar
   ygdersil
   0
   Czyżby zapowiedz przejęcia ?? :)
   • avatar
    nilhus
    0
    już jakiś czas temu amd zapowiedziało że skupi się najbardziej na mobilnych produktach i w tym są dobrzy
    • avatar
     Konto usunięte
     -28
     Wyłącznie Intel - przekonałem się do Intela, gdy musiałem wybrać pomiędzy wchodzącym na rynek FXem, a i5 2500K (różnica 50 zł na korzyść AMD). To była najlepsza inwestycja. Dlaczego nie AMD? Bo straciłem w tę firmę wiarę, że jeszcze coś sensownego zrobi.
     • avatar
      Dragonik
      0
      Posiadam Intela, ale wiedząc że na monopolu tylko użytkownicy źle wychodzą więc nie faworyzuję żadnej firmy.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jedno prowokacyjne pytanie na końcu art-a i licznik odwiedzin rozkręca się po stokroć.
       Ale jak się powstrzymać kochana redakcjo? ;)
       • avatar
        jkbrenna
        0
        jesli zakupi ich conakmnie 10 milionow to bedzie to b d wiadomosc, jezli nie to uderzanie wlowa w plut..