Smartfony

Samsung zdominował sprzedaż smartfonów w pierwszym kwartale

przeczytasz w 1 min.

Samsung nie zarabia na smartfonach już tyle co jeszcze kilkanaście miesięcy temu, ale cały czas jest w lepszej sytuacji niż konkurenci.

Samsung smartfony

Chociaż Samsung nie zarabia na smartfonach już tyle co jeszcze kilkanaście miesięcy temu to wygląda na to, że cały czas jest w lepszej sytuacji niż konkurenci.

Wnioski takie nasuwają się przynajmniej po zapoznaniu się z ostatnim raportem TrendForce. Firma ta przeanalizowała sprzedaż smartfonów w pierwszym kwartale tego roku. Rzut oka na opublikowane dane pokazuje, iż najbardziej rozpoznawalny z koreańskich producentów zdecydowanie wyprzedził rywali.

Samsung może pochwalić się bowiem rynkowymi udziałami na poziomie 27,8%. Zaskoczeniem nie jest druga lokata, która przypadła Apple, ale strata do lidera jest spora, ponieważ firma z logo nadgryzionego jabłka musiała zadowolić się wynikiem 19,9%. Co warte dodania, względem poprzedniego kwartału Samsung zdecydowanie się poprawił, podczas gdy Apple sporo straciło.

Za plecami wymienionej dwójki zawsze istniała przepaść i nie inaczej jest tym razem. Trzecie miejsce zajęło tym razem Huawei, ale 7% rynkowych udziałów z pewnością nie jest wynikiem powalającym na kolana. Dalej znalazło się LG i Lenovo z wynikami odpowiednio 6,2% i 6%.

Samsung sprzedaż statystyki

Kolejne miesiące raczej wiele nie zmienią. Samsung patrzy w przyszłość z optymizmem, ponieważ wedle ostatnich szacunków może sprzedać nawet 70 milionów egzemplarzy Galaxy S6 i S6 Edge.

Źródło: sammobile, thetimes

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  2
  Moda na Samsunga jest to długo będzie liderem.
  • avatar
   limera1n
   0
   Gdyby nie sieci komórkowe które masowo wciskają Samsungi to śmiem twierdzić że wynik Samsunga byłby na poziomie Huawei
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    W pewnym czasopiśmie czytałem nieco inne wyniki 4 kwartału zeszłego roku, a mianowicie: Apple 20,40%, Samsung 19,9%, Lenovo 6,6%, Huawei 5,7%, Xiaomi 5,1%. A więc wyniki dość rozbieżne... Gdzie autor zaznaczył, że Samsung przegrywa nieznacznie z Jabłkiem...
    • avatar
     KMyL13
     -1
     Huawei przed LG? No no- te średniaki od LG (Magna, Spirit etc.) nie zostały wydane co prawda, LG G4 dopiero w drodze, a Huawei niedawno pokazał Nowe PS i wprowadza powoli 4X i 4C. + oczywiście wszystkie pozostałe ich modele... Ale WoW- jestem osobiście pozytywnie zaskoczony.

     Sam czekam, aż oficjalnie pojawi się u nas Honor 4C ( ^_^)/
     • avatar
      `Qpczak
      0
      "Aplle" ? Literówka się wkradła :)