Karty graficzne

Sapphire szykuje Radeona RX 460 w wersji Nitro OC

przeczytasz w 1 min.

Sapphire przygotowuje co najmniej trzy karty Radeon RX 460 - jedną z nich będzie właśnie fabrycznie podkręcona wersja Nitro OC.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zbliżającą się premierę karty graficznej Radeon RX 460, a więc najsłabszego przedstawiciela nowej rodziny AMD Polaris. Model ten najprawdopodobniej będzie dostępny wyłącznie w niereferencyjnych wersjach – przykładowo firma Sapphire już ma gotowy model Nitro.

Radeon RX 460 Nitro wygląda bardzo podobnie do niedawno zaprezentowanego modelu RX 480 Nitro+ - producent zastosował tutaj nową wersję chłodzenia Dual-X z dwoma dużymi wentylatorami. Zmienił się natomiast zestaw złączy wideo, bo do dyspozycji oddano po jednym DVI, HDMI i DisplayPort.

Karta bazuje na układzie graficznym Polaris 11 z 896 procesorami strumieniowymi i ma do dyspozycji 4 GB pamięci GDDR5 128-bit (2x więcej niż przewiduje specyfikacja AMD). Na opakowaniu znalazła się również informacja o fabrycznym przyspieszeniu karty, ale dokładne taktowania jeszcze nie są nam znane.

Kiedy powinniśmy się spodziewać premiery 460-tki? Wcześniejsze źródła mówiły o 28 lipca, ale serwis VideoCardz dotarł do informacji wskazujących na 8 sierpnia - niestety żadne z tych informacji nie zostały w żaden sposób potwierdzone. Ze wcześniejszych przecieków wiemy również, że Sapphire przygotowuje też dwie inne wersje Radeona RX 460 (jedną z 2 GB i jedną z 4 GB pamięci wideo).

Źródło: VideoCardz, Sapphire, AMD

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BENGOWSKI
  4
  rozumiem ze bedzie wyceniony maksymalnie na 500 pln?
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   mam nadzieję że będzie dużo ciszej niż w 480 bo 45dB to bardzo słaby wynik
   • avatar
    Rebelmind
    0
    Odnośnie jeszcze dostępności Polarisów: jako, że nie jest to problem lokalny (bo i w UK, i w De dostawa zaliczyła poślizg) zaczynam się zastanawiać, czy za tym jednak nie stoi... samo AMD.

    Sample testowe poszły do różnych redkacji, ale NVidia się dobrze przyszykowała z 1060 i niespodziewanie zaatakowała. Teraz, gdy te redakcje publikują testy to wychodzi, że jednak nowy Radosław dostaje w bezpośrednim porównaniu, jest gorący / głośny.

    Doświadczenie uczy, że Czerwoni wraz z upływem czasu "poprawiają" swoje karty coraz to lepszymi sterownikami (co widać wyraźnie) więc możliwe, że premiera małego Pascala i agresywna polityka NVidii zmusiły AMD do tego, żeby szybciej przysiąść do optymalizacji Polarisa.

    Nikt nie lubi czekać, ja już się do tego przyzwyczaiłem, ale tym razem nie powiem - byłoby w czym wybierać (gdyby tylko Polarisy były lada dzień dostępne).

    Ja czekam dalej.