Gry

Seagate przygotowuje dysk 2 TB dedykowany Xbox One

przeczytasz w 1 min.

Dysk wyróżniać będzie się kolorystyką i z pewnością już na pierwszy rzut oka da się zauważyć, że przygotowano go dla tej konsoli.

Seagate dysk dla Xbox One

Właściciele konsoli Xbox One dość często narzekają, że miejsce przeznaczone na gry zapełnia się zdecydowanie za szybko. W związku z tym sporą popularnością cieszą się zewnętrzne dyski twarde. Wkrótce pojawi się kolejny z nich, który przygotowany zostanie już z myślą specjalnie o konsoli Microsoftu.

Plany stworzenia takiego gadżetu ujawniła właśnie firma Seagate. Przygotowywany przez nią dysk ofertować będzie aż 2 TB pamięci. Poza tym cechować ma się interfejsem USB 3.0.

Dysk wyróżniać będzie się swoją kolorystyką i z pewnością już na pierwszy rzut oka da się zauważyć, że przygotowano go dla tej a nie innej konsoli. Wyrazista zielona kolorystyka chyba każdemu kojarzy się z marką Xbox i w tym miejscu warto wspomnieć, że dysk współpracować będzie nie tylko z Xbox One, ale i Xbox 360.

Seagate Game Drive, bo tak brzmi oficjalna nazwa omawianego dysku, pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Cena wynosić ma 110 dolarów.

Seagate dysk

Źródło: anandtech

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  6
  Trochę drogo, 1/3 ceny samej konsoli.
  • avatar
   kawon
   5
   Kiedy zrobi ktoś dedykowaną kartę graficzną do XO lub PS4?
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Firma Seagate ma plany żeby stworzyć obudowę do dysku ze znaczkiem Xbox i w kolorze zielonym. To faktycznie bardzo innowacyjne.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Bieda z dyskami 2TB 2,5" 9mm. Tylko Samsung robił takie, zostały same "grubaski" do obudów zewnętrznych.
     Dziwne, że nie podłapali i nie rozwijają SSHD z większą ilością SSD cache na dziś 32GB było by rozsądne. Do niektórych laptopów dają 32GB SSD cache, ale BGA. Dysku jako takiego się nie kupi, max 8GB, a to jednak trochę mało.
     • avatar
      Kiciulek
      0
      Toż się napracują. 2TB Samsung rebranded w zielonym pudełku...