Dyski

Seagate sprzedał 1 mln hybrydowych dysków twardych

przeczytasz w 1 min.

Kolejne z rzędu przegrana firmy Seagete w walce o pierwsze miejsca wśród producentów dysków twardych na rzecz Western Digital musiała zaboleć. Jednak firma nie mogła pozwolić by doniesienia te przesłoniły dobre informacje na jej temat. Dlatego korporacja świętuje właśnie przekroczenie magicznej bariery 1 mln sprzedanych dysków hybrydowych.

Zaprezentowane w maju 2010 roku 2,5-calowe dyski Momentus XT łączyły zalety twardych dysków jak i SSD. Konstrukcje te miały talerze, które pozwalały na magazynowanie 500 GB danych (7200 obrotów / min) oraz 4 GB pamięci SLC NAND Flash. Takie rozwiązanie pozwalało skrócić czas ładowania aplikacji jak i samego systemu, nie płacąc przy tym tyle ile kostują dyski SSD.

dysk hybrydowy Seagate Momentus XT

Według przewidywań IDC w 2015 roku aż 25% nowych komputerów wyposażonych będzie właśnie w dyski hybrydowe. Jest to jeden z głównych powodów dla których Seagate tak bardzo inwestuje w opisywaną technologię.


Więcej o dyskach SSD i hybrydowych:

Źródło: TechConnect Magazine

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hecto
  0
  25% komputerów? chyba w marketach jako chwyt. zwykł dysk 500GB kosztuje około 150zł. Seagate kosztuje 300zł. 150zł to trochę drogo jak za 4gb pamięci, w dodatku można dołożyć parę dyszek i już można dorwać jakąś używkę która o wiele bardziej poprawi komfort.
  • avatar
   strzelec52
   0
   "Według przewidywać IDC w 2015 roku aż 25% nowych komputerów wyposażonych będzie właśnie w dyski hybrydowe."

   Bardzo dziwne zdanie :P o poprwawy :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wg mnie całe to rozwiązanie sprowadza się do tego, że osiągami przypomina bardziej dysk HDD, a ceną SSD. A pewnie producent chciał, żeby było odwrotnie...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Wątpię, że hybrydy zdobędą tak dużą część rynku w 2015, jak i w ogóle. Bardziej przyszłości dopatrywałbym się w dyskach SDD, już niedrogo można kupić dość dobry dysk, a na pewno dużo szybszy od HDD. Za 4 lata pewnie za rozsądne pieniądze będzie można kupić porządny dysk.

     Nie spotkałem się jeszcze z hybrydą opłacalną na dłuższą metę - to zawsze były rozwiązania tymczasowe.
     • avatar
      piotrek8x
      0
      A co można zmieścić za 4gb? Nawet 7 nie wejdzie. Według mnie bez urzyteczne rozwiązanie. Chyba że na save do gier xD
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jeszcze miesiąc temu zastanawiałem się nad kupnem takiego dysku do laptopa. Ale tylko 4GB! To stanowczo za mało, poza tym lepszym rozwiązaniem jest oddzielna partycja na SSD.
       A za cztery lata może się okazać iż w 25% komputerach będą dyski SSD. A o dyskach Momentus nikt nie będzie pamiętał.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Widac, ze zaden narzekajacy nawet tego dysku nie widzial. Mam u siebie Momentusa XT 500GB w desktopie i spisuje sie rewelacyjnie. Wgrywanie danych po raz n-ty (poczawszy od drugiego) jest DUZO szybsze.

        Idealnie spisuje do grania, gdzie co chwile doczytywane sa te same dane (np. zmiana lokacji w Wiedzminie 2).
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Hybryda powinna mieć 500 GB na talerzach i co najmniej 64 GB SLC NAND Flash. Na SLC NAND Flash system a na talerzach programy, gry, filmy, muza i inne pierdoły. To powinna być hybryda za rozsądną cenę.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Ehhh większość komentujących tutaj nie rozumie o co chodziło Seagate tworząc tą hybrydę.
          To właśnie wewnętrzny system zarządzania pamięcią jest tu całym sukcesem, to on decyduje na podstawie algorytmów co jest najczęściej używane i się do tego dostosowuje, w ten sposób dysk uczy się swojego użytkownika i wie co ma być dostępne szybciej.