Foto

GoPro Hero i jego miniaturowa łódź podwodna

przeczytasz w 1 min.

Specjalna wersja łodzi Seawolf dedykowana kamerom HERO 3 i HERO 4

Seawolf

Marzyliście o podwodnej wyprawie z GoPro HERO3 lub HERO 4, ale boicie się zamoczyć. Szwedzka firma TTRobotix ma propozycję. Łódź podwodną Seawolf. Oczywiście idealne w granicach możliwości technicznych, gdyż z całkowicie bezprzewodową komunikacją nie mamy do czynienia. Seawolf dostępny jest w dwóch wersjach, w jednej łódź ciągnie za sobą boję na 10-metrowym kablu, a ta boja łączy się  bezprzewodowo ze smartfonem. W drugiej wersji łączność jest całkowicie przewodowa za pomocą 30- lub 15-metrowej długości kabla. W obu przypadkach mamy do dyspozycji również zdalny sterownik, który w wersji radiowej łączy się z boją na częstotliwości 5,8 GHz.

Seawolf, który wygląda tak jak na załączonych zdjęciach po zainstalowaniu kamery, może poruszać się z prędkością 3,3 km/h. Napęd stanowi śruba o pięciu łopatkach, a o stabilizację dbają trzy listwy. Maksymalne zanurzenie wynosi do 8 metrów, możliwe jest także zamówienie wersji dostosowanej do wody morskiej jak i słodkiej.

Wbudowany w łódź akumulator ma pojemność 5000 mAh co pozwala na zasilanie silnika przez maksymalnie 50 minut. Kadłub wykonano z plastiku ABS o podniesionej odporności na uderzenia.

Zestaw Seawolf
Zestaw pokazany na zdjęciu powyżej (walizka jest opcjonalna) kosztuje 999 dolarów

Źródło: TTRobotix

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wojtek_pl
  4
  Fajne. Pewnie po utracie kontaktu wypływa na powierzchnię. Znaczy ma dodatnią pływalność i tylko wtedy gdy płynie do przodu jest w stanie utrzymać zanurzenie.
  • avatar
   raffal81
   3
   I dzięki Bogu jest tam kabel i boja, bardzo bym był smutny gdyby łódź podwodna straciła połączenie i popłynęła z prądem w nieznane ;P
   • avatar
    DMTcorp
    1
    "Marzyliście o podwodnej wyprawie z GoPro HERO3 lub HERO 4, ale boicie się zamoczyć."

    hehehehehehe
    • avatar
     hink1
     -1
     GoPro ssie.

     500$ teraz i 1000$ po premierze ^^

     https://www.youtube.com/watch?v=4vGcH0Bk3hg