Konsole do gier

Sega przygotowuje przenośną konsolkę?

przeczytasz w 1 min.

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Niektóre serwisy twierdzą, że będzie to nowy konkurent Sony PlayStation Portable, inne zaś są zdania, że nowość firmy Sega to tylko przenośny odtwarzacz multimedialny. Oto informacje znane do tej pory.

Serwis X-bit labs.com powtórzył za brytyjskim The Register, że japoński koncern Sony zyska nowego konkurenta. Będzie nim firma Sega, która zamierza wprowadzić na rynek nową przenośną konsolkę do gier.

Sega Vision – jednak nie konsola (Fot. Electronista.com)

Gadżet nazywa się Sega Vision i będzie sprzedawany jako urządzenie PMP (Portable Media Player), na którym można także uruchamiać gry. Vision zostanie wyposażony we wbudowany moduł cyfrowy oraz tuner TV, ma także pozwalać na odczytywanie elektronicznych książek (e-booki). Dzięki szerokiej funkcjonalności powinien godnie rywalizować z PlayStation Portable. X-bit labs.com wspomina, że nie dysponuje jeszcze specyfikacją sprzętu, podobnie zresztą jak informacją o sugerowanej cenie.

Tymczasem Electronista.com dysponuje zdjęciem produktu i najwyraźniej lepszymi źródłami. Zagraniczny serwis podaje, że Sega Vision istotnie będzie pozwalała grać w gry, ale będą to proste aplikacje, które możemy uruchamiać na wielu odtwarzaczach multimedialnych. Tak więc Vision nie będzie typową konsolką do gier.

Oto tłumaczenie z aktualności zamieszczonej na stronie Electronista.com:

„Urządzenie o nazwie Vision miało, zdaniem wielu, konkurować z popularnymi konsolami Sony PSP oraz Nintendo DS. Niemniej najnowsze doniesienia wskazują na to, że sprzęt Sega faktycznie trafi na rynek w przyszłym roku i zaoferuje m.in. możliwość grania w gry. Będą to jednak nieskomplikowane aplikacje. Wszystko wskazuje więc na to, że doszło do złej interpretacji podanych szczegółów. Vision nie ma bezpośrednio rywalizować z DS czy PSP.”

Sega nie zamierza wracać do biznesu sprzętowego i pozostanie developerem oprogramowania. Przypomnijmy, że firma porzuciła wszelkie prace dotyczące konsoli Sega Dreamcast w 2001 r. Sega Vision jest urządzeniem wyprodukowanym w Chinach i nosi tylko nazwę popularnego producenta. Ma to być tania alternatywa dla iPodów.

Szacunkowa cena oraz data premiery nie są znane.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!