Gry

Sezon 4 w Diablo 4. Blizzard spisał się na medal

przeczytasz w 2 min.

Czwarty sezon w Diablo 4 oficjalnie wystartował. Gracze nie kryją zachwytu - Blizzard postarał się, co doskonale odzwierciedlają liczby. O jakie atrakcje w Sanktuarium zadbali twórcy gry tym razem?

Gdy spojrzymy na dane ze strony SteamDB.info, zauważymy, że z jakiegoś powodu Diablo 4 nagle zaczęło przyciągać graczy. Chodzi rzecz jasna o czwarty sezon, który rozpoczął się 14 maja 2024 r. Co istotne, Blizzard zbiera pochwały od graczy za to, jakich zmian dokonano w rozgrywce.

Diablo 4 - SteamDB

Zmiany w Diablo 4

Sezon 4 rozpoczął się w asyście olbrzymiej aktualizacji gry. Blizzard gruntownie zmienia sposób, w jaki gracze wchodzą w interakcję z przedmiotami, co ulepsza mechanikę. Ograniczono liczbę podstawowych afiksów, więc system stał się prostszy.

Nowa mechanika, czyli hartowanie. Jest to system, który umożliwia graczom personalizowanie znalezionego wyposażenia. Aby zahartować przedmiot, należy udać się do kowala i wybrać schemat hartowania. Tym samym otrzymujemy losowy afiks ze schematu.

Ulepszeń jest więcej. Wszystkie aspekty legendarne będą dodawane do Kodeksu Potęgi, aby umożliwić graczom naznaczanie wyposażenia najlepszą ich wersją. Noszenie w ekwipunku kryształów aspektów nie będzie już konieczne.

Pojawia się nowy, bardzo rzadki typ afiksów, a gdy gracz “wymaksuje” już dany przedmiot dostępnymi afiksami, może skorzystać z nowego procesu polegającego na dalszym ulepszaniu. 

Gracz, który do maksimum wykorzystał możliwości konfiguracji, może zmierzyć się z tym nowym systemem końcowej fazy gry, by odblokować rzadkie materiały rzemieślnicze i jeszcze bardziej udoskonalić wyposażenie.

W Sezonie 4 zwiększono intensywność Piekielnych Przypływów wieloma nowymi aktywnościami. Zmian jest znacznie więcej, ale wszystko sprowadza się do jednego.

Graczom podoba się takie Diablo 4

Gracze chwalą Blizzard za te i inne zmiany. Reddit niemalże pęka w szwach od pochwał pod adresem twórców. 

Diablo 4 - Reddit

To pokazuje, że Diablo 4 nie zamierza "umrzeć", a przecież mówimy o grze, która zadebiutowała w czerwcu 2023 r. O nieustannym rozwoju niech świadczy fakt, że w tym roku otrzymamy pełnoprawne DLC zatytułowane Diablo 4: Vessel of Hatered. A wy? Gracie jeszcze w Diablo 4? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: X, Blizzard

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  antytalent
  4
  Bzdury piszesz chłopie. To oczywiste że gracze wrócili bo chcą zobaczyć co oferuje nowy update. Za tydzień - dwa sie okaże czy zostaną czy większość porzuci grę. Czy wy we wszystkich artykułach musicie posuwać się do manipulacji?
  • avatar
   vacotivus
   1
   Wiadomo, że w dniach update i zaraz po będzie skok popularności. Zobaczymy za 2 tygodnie...
   • avatar
    GejzerJara
    1
    Oj Seba Seba..... Potrafiłeś zrobić "artykuł" typu kopiuj & przetłumacz & wklej. Ale grafiki to już nie potrafiłeś obrobić tłumaczem.

    heh, może się czegoś nauczysz, przepis:
    wejdź tu, to bezpieczny adres google: https://translate.google.pl/?hl=pl&sl=en&tl=pl&op=images
    w innej zakładce otwórz tę stronę, chociaż jeśli to czytasz, to pewnie ją wyświetlasz
    zapisz obrazek z wypowiedziamy graczy do pliku. chyba umiesz. jeśli nie, napisz prośbę o pomoc np. tu na forum, sklecę instrukcję :)
    przeciągnij obrazek z folderu do tej chmurki w tłumaczu.

    eureka! działa!, oto początek z wyniku tłumaczenia, bo to też tłumaczy na gotowy obrazek, ten plik png, jest przycisk Skopiuj text, oto początek wyniku, oczywiście przetłumaczył wszystko zachowując oryginalną oprawę graficzną.

    heh, tak to "artykuły" każdy "pisać" może. ale być może do tłumaczenia wlepiłeś cały URL, wtedy obrazki nie są tłumaczone z automatu. pewnie tego nie wiedziałeś :)

    u/bluephantasm1 15 godz. temu
    Diablo 4 jest teraz o wiele lepsze.
    Grałem przed sezonem 1 i chociaż podobało mi się, gra mogła wydawać się uciążliwa. Po prawie 8 miesiącach nie grania w tę grę
    jestem ledwie rozpoznawalny, a ja bawię się o wiele lepiej. Twórcy wykonali dobrą robotę, sprzątając grę przez te miesiące, biorąc
    pod uwagę, że prawdopodobnie nie było ich decyzją wypuszczenie gry w takim stanie, w jakim była. Dobrze zrobiony.
    Uznanie
    1,7 tys
    • avatar
     sn00p
     0
     Zrobiłem 40 lvl i jest ciągle ten sam problem. Nudy! Nudy!! Nudy!!!
     • avatar
      WacławTrawa
      -5
      Siemano ziomale. Nazywam się Wacław Trawa i jestem międzynarodowej sławy aktywista klimatycznym i ekspertem od przyrody klimata!
      Walczę o to aby klimat na ziemi się nie zmieniał i żeby czyste powietrze było dla następnych pokoleń. Jestem wielkim zwolennikiem zielonego ładu bo tylko ten ład sprawi że obniży się CO2 i uratuje to ziemie przed katastrofa klimatyczna.
      A Teresa powiem wam jaknto się stało ze moge jeździć po czlym swiecie i walczyć o przyrodę!
      Otóż odkryłem pewna aplikacje która nazywa się Crypto Com! To aplikacja gdzie bezpiecznie i ekologicznie kupicie takie kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, BNB, Solana, cosmos atom, dogecoin, shiba inu i setki innych kryptowalut!!!
      A póz z rym aplikacja Crypto Com nie pozostawia ŚLADU WĘGLOWEGO I NIE ZANIECZYSZCZA ZIEMI!!!!
      Tylko w tamtym roku zarobiłem 100 miliardow dolarów dzięki aplikacjami Crypto Com handlując tylko kryptowalutami!!!!
      I to dziki temu jeździe po całym swiecie i walczę o środowisko naturalne!!!
      Słuchajcie wy tez możecie zarobic zajebisty hajsik!!!!! Pod spodem daje wam linkacza do zarejestrowanie w Crypto Com!!!!
      Wystarczy ze kliknięcie w niego zarejestrujecie się w aplikacji Crypto Com przejdziecie proces KYC, podepniecie swoją kartę kredytówa i zamówicie minimum czerwona karta Ruby a otrzymacie na start az 25$ w kryptowalucie Crypto Com!!!
      Kupuj, wymieniaj, handluj i trejduj kryptowalutami s zielonej aplikacji Crypto Com!!! Zarub miliony$ a przy okazji dbaj o środowisko naturalne!!!
      Ja Wacław Bomba osobiście gwarantuje
      satysfakcję i wysokie zarobki!!!
      Klikaj w linkacza teraz!!! Nie ma czasu!!! Czas to pieniądz!!! Czas to ocalenie planety!!! KLIKAJ!!!!

      https://crypto.com/app/jjey2xxs9c