Tablety

Sharp wprowadza na rynek tablet z technologią NFC

przeczytasz w 1 min.

Na początku przyszłego miesiąca (dokładnie 5 września) Sharp wprowadzi do sprzedaży swój najnowszy tablet o oznaczeniu RW-T107. Charakteryzuje się on 7-calowym ekranem, systemem Android 2.3 Gigngerbread oraz technologią NFC, która pozwoli za jego pomocą dokonywać płatności w sklepach.

Sharp RW-T107 - tablet wyposażony w technologię zbliżeniową NFC

Nowy tablet Sharpa będzie wyposażony w przednią kamerkę oraz akumulator o pojemności 5400 mAh, który pozwoli na 8 godzin ciągłej pracy. Początkowa produkcja RW-T107 będzie wynosić 5000 sztuk miesięcznie, ale wzrośnie jeśli będzie na to zapotrzebowanie. Producent niestety nie upublicznił szczegółowej specyfikacji urządzenia.
 

działanie technologii NFC
 

Naszym zdaniem jest to dosyć dziwny sprzęt. Brak Androida 3.0 oraz zastosowana technologia NFC. Rozumiemy, że można używać małego smartfona jako karty zbliżeniowej, ale nie wyobrażamy sobie, żeby ktoś w sklepie wyjmował sporych rozmiarów urządzenie i dokonywał płatności. Mamy nadzieję, że producenci nie pójdą dalej i nie zainstalują modułów NFC w laptopach, komputerach stacjonarnych i telewizorach, choć kto ich tam wie.

A jakie jest wasze zdanie na temat NFC?
 

Więcej o tabletach:

Źródło: TechConnect Magazine

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  farodj
  0
  A to urządzenie nie może działać jako host NFC (,to znaczy po stronie sprzedawcy)? Myślę że wtedy miało by większy sens.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nie wiem gdzie to napisać, ale sprawdzcie sobie ustawienia googlowskich +1, bo niestety NIE DZIAŁAJĄ od wczoraj !
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Hahaha, przeczytałem KFC zamiast NFC xD
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     hehehe no kurwa beka
     • avatar
      moorell
      0
      NFC to nie tylko automatyzacja płatności. "Near Field Communication" oferuje więcej, chociażby automatyczne parowanie urządzeń Bluetooth (Out of Band pairing), a jak by co to i normalny kanał transmisyjny da sie na tym zestawić - co prawda tylko pomiędzy dwoma urządzeniami ale za to bez wielkich konfiguracji.
      Generalnie mogą to wrzucać wszędzie i do notków i nawet to pieców, byle tylko oprogramowanie do tego dali sensowne, bo Google to z tego co pamiętam to na razie tylko mocno ograniczoną namiastkę zaprezentował.