RTV

ShowMax w Full HD [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

AKTUALIZACJA: Serwis ShowMax wysłuchał próśb swoich użytkowników i wprowadził rozdzielczość Full HD.

AKTUALIZACJA [05.04.2017]: Od dzisiaj użytkownicy usługi ShowMax mogą cieszyć się filmami i serialami w rozdzielczości Full HD (1080p). Co warto dodać, jest to od teraz wartość domyślna.

„Czytamy wszystkie Wasze komentarze i słuchamy opinii. Jakość 1080p od dziś zawitała u nas na platformie. Dotyczy to nowych produkcji, które pojawią się na platformie oraz tych już dostępnych, których jakość zmienialiśmy w ostatnich tygodniach” – czytamy na facebookowym profilu serwisu.

NEWS [18.03.2017]: Dostępny w Polsce od miesiąca ShowMax ma na razie skromną, ale zawierającą kilka perełek bazę filmów i seriali, jest dostępny na wielu różnych urządzeniach, a do tego nie jest wcale taki drogi – abonament to tylko 19,99 zł miesięcznie. Ma jednak pewną wadę, obok której część widzów nie potrafi przejść obojętnie – maksymalna rozdzielczość filmów wynosi 720p. Słabo, ale ponoć ma się to zmienić.

Na facebookowym profilu ShowMax Polska można znaleźć komentarz administratora, że „jakość 1080p pojawi się wkrótce!”. I choć żadnych konkretów nie ma, jest to bez wątpienia dobra wiadomość. 

Zresztą ShowMax pod względem rozdzielczości mocno odstaje od swojej konkurencji. Full HD powinno być dzisiaj absolutnym minimum, tym bardziej że Netflix czy Amazon Prime Video oferują swoim użytkownikom treści w rozdzielczości nawet 4K/Ultra HD, czyli 2160p – czterokrotnie większej niż Full HD.

Wracając do oferty serwisu ShowMax, katalog w ciągu ostatnich miesięcy poszerzył się o wiele polskich i zagranicznych produkcji – zarówno starszych, jak i nowszych tytułów. Wśród najciekawszych pozycji znajdziemy: Anatomia zła, Amerykański Gangster, Planeta Singli, Jak Zostać Królem i dwa sezony Jerycho, a za kilka dni zadebiutuje Ksiądz w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. 

Źródło: ShowMax Polska na Facebooku, nflix

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  7
  ShowMax ma poważną konkurencję. Netflix HD na 2 urządzenia to 43 zł/m. Cenę można podzielić na 2 ze znajomym a wtedy ShowMax zupełnie traci sens.
  • avatar
   Fiona
   2
   Dno, na poziomie polskich votów
   • avatar
    Vendeur
    1
    Oczywiście, że dno. Jak zobaczyłem kilka reklam tego ustrojstwa w TV, niby śmiesznych, to jedyne co mi się nasunęło, że ta usługa mysi być skierowana głównie do idiotów.