Gry komputerowe

Sick City - debiutancka gra studia Roccat

przeczytasz w 1 min.

Producent sprzętu do gier bierze się za tworzenie samych gier. Jego pierwszym tytułem będzie Sick City, w którym kluczem do sukcesu będzie taktyka.

Roccat dostarcza nam już sprzęt do gier, a teraz chce jeszcze, byśmy grali na nim w tworzone przez niego gry. I trzeba przyznać, że Sick City – jego debiutancki tytuł – zapowiada się całkiem intrygująco.

Sick City to gra, która pełnymi garściami czerpać ma z innych kultowych strategii. Producent opisuje ją jako połączenie „planowania manewrów taktycznych znanych z Commandos, prowadzenia działań bez konieczności wydobywania minerałów oraz tworzenia budynków jak w Company of Heroes i wykorzystywania unikatowych bohaterów oraz ich potężnych zdolności niczym w WarCraft III”.

Co ma wyjść z tego połączenia? Gra taktyczna z rozgrywką w czasie rzeczywistym, która przeniesie nas do postapokaliptycznego świata utrzymanego w wielokolorowej stylistyce. Twórcy przyznają, że ich ambicją jest stworzenie oryginalnej, „unikatowej na skalę globalną” gry, w której będzie się jednak dało wyczuć inspirację kultowymi tytułami. 

Jak będzie wyglądać rozgrywka? Na placu boju automatycznie będą generowane punkty zasobów, służące do wzywania nowych jednostek. Im więcej stref zajmowanych przez bohaterów, tym większa ilość zdobywanych surowców, dzięki którym rozszerzymy swoją armię. Celem jest przejmowanie wrogich baz i strzeżenie swoich. Aby wygrać, trzeba zaś będzie zdobyć sztab przeciwnika lub zlikwidować jego lidera.

Już latem gra Sick City pojawi się w programie wczesnego dostępu, by w przyszłym roku zadebiutować w pełnej wersji. Myślicie, że jest szansa na to, że wyjdzie z tego coś dobrego?

Źródło: Roccat

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Słitaśne selfi z ronsi
  -4
  Oczywiscie bez urzadzen peryferyjnych Roccat nie pograsz sobie. Dobre.
  • avatar
   SirMichael
   0
   jeżeli zrobią grę taką jak ich sprzęt to to będzie straszny syf.
   Boli mnie, że syfiaste marki jak roccat, razer itd. odnoszą taki sukces na rynku bo dzieciarnia bez mózgu naciąga rodziców na wszystko jak leci co się świeci i ma dopiseć "for gamers".