Zasilacze

SilverStone prezentuje najmocniejszy na świecie zasilacz SFX-L

przeczytasz w 1 min.

SilverStone LTI-SX800 ma moc 800 W i sprawdzi się przy budowie konfiguracji wyposażonych w dwie topowe karty graficzne.

W ofercie firmy SilverStone pojawił się zasilacz LTI-SX800, a więc najwydajniejszy na świecie model typu SFX-L – jego obciążalność to aż 800 W, więc bez problemu poradzi sobie z dwoma high-endowymi kartami graficznymi.

SilverStone LTI-SX800, oprócz dużej mocy znamionowej, może się pochwalić też bardzo wysoką sprawnością energetyczną, którą potwierdzono oficjalnym certyfikatem 80 PLUS Titanium. Do chłodzenia jednostki wykorzystano 120-milimetrowy wentylator, a nad jej bezpieczeństwem czuwa komplet sześciu zabezpieczeń.

Na uwagę zasługuje też całkowicie modularne, płaskie okablowanie oraz bogaty zestaw złączy (w tym m.in. cztery złącza PCI-Express 6+2-pin dla kart graficznych). Warto jednak pamiętać, iż jednostka zalicza się do konstrukcji typu SFX-L, a więc trochę większych niż standardowe SFX.

SilverStone SX800-LTI zasilacz

Zapewne wielu z was się zastanawia nad sensem powstania takiego zasilacza. LTI-SX800 to propozycja przeznaczona dla specyficznych obudów, które jednocześnie pomieszczą płytę główną mATX oraz zasilacz SFX-L. Do budowy małego i energooszczędnego komputerka z jedną kartą graficzną sprawdzą się jednostki o mocy od 300 do co najwyżej 500-600 W.

SilverStone SX800-LTI zasilacz

Najważniejsze informacje o zasilaczu SilverStone LTI-SX800:

 • moc: 800 W
 • sprawność: 80 PLUS Titanium (90-94%)
 • okablowanie: całkowicie modularne
 • wentylator: 120 mm
 • zabezpieczenia: OCP, OPP, OVP, SCP, UVP, OTP
 • wymiary: 125 x 63,5 x 130 mm

Jeszcze nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie zasilacz pojawi się w sprzedaży. Można jednak podejrzewać, że tani nie będzie.

Źródło: SilverStone

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DexEngineer
  5
  Zaletą takiego zasilacze jest to, że podczas pracy przy obciążeniu 400W, zasilacz będzie działać w optymalnym punkcie, gdzie sprawność jest nalepsza.
  Ponadto, cała moc dostepna jest na jednej szynie 12V... 66A!
  http://silverstonetek.com/images/memo/sx800-lti-01.jpg
  • avatar
   Konto usunięte
   -5
   Niech pasywny zrobia to pogadamy.
   • avatar
    Konto usunięte
    -18
    "...najmocniejszy na świecie zasilacz SFX-L" ... 800W - tytuł rodem z Gazety Wyborczej. A ja myślałem, że niżej nich nie zejdziecie.