Gra SimCity będzie dostępna w marcu 2013 roku

przeczytasz w 1 min.

Miasto obudzi się do życia

SimCity EA gra data premiery

Piąta odsłona gry Sim City firmy Electronic Arts - bardziej znana pod tytułem SimCity - zaliczy niewielkie przesunięcie względem pierwotnych planów jej wydania. Docelowo na sklepowe półki trafić miała w lutym. Ostatecznie ujrzymy ją tam już 7 marca 2013 roku.

Z rozmaitych względów natury technicznej, gra nie ukaże się na konsolach. Cieszyć będą się nią posiadacze pecetów i komputerów klasy Mac. Zamówienia w sprzedaży przedpremierowej można składać już dzisiaj, zarówno w ramach usługi Origin, jak i w dobrych sklepach z grami. Warto przy tym pamiętać, że dostępne są dwa warianty wydawnicze - Limitowany i Cyfrowa Edycja Deluxe. Ten drugi posiada dodatkowo liczne europejskie opcje architektoniczne.

Seria SimCity, to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek lat 90-ych, która przez długi czas stanowiła solidną inspirację dla wielu strategii ekonomicznych czy tycoonów. Trudno się zatem dziwić, że swojego reprezentanta miała nawet na naszej benchmarkowej liście 100 gier XX wieku.

W 2003 roku ukazało się Sim City 4, nie tak doskonałe jak poprzedniczki, sama zaś seria zapadła w letarg na niemalże dekadę. Za jej godnego reprezentanta trudno bowiem uznawać SimCity Societies, bardzo nieudaną i chłodno przyjętą wariację z 2007 roku, której wykonanie EA zleciło zewnętrznej ekipie.

Teraz SimCity powraca w swojej najlepszej formie, a stoi za nią studio Maxis - eksperci od simów i ojcowie popularnej serii. Byle do marca!

Źródło: Origin, Inf. prasowa EA

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bullseye
  3
  Oby faktycznie im wyszła chociażby jak Sim City 4 >
  Wystarczy tak samo dobra, jak będzie lepsza, z możliwością dodawania własnych budynków itp to będzie to gra roku i kilku następnych jak dla mnie :)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   W fatalnym terminie wyjdzie... Świetne gry wychodza w lutym i marcu...
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Wiem ze jak siade przed ta gra to na dlugo tylko czy bedzie czas :) dlatego unikam gier online, wysysaja czas.
    • avatar
     suntzu
     -5
     Czemu na filmie... luty, a w aktualnościach marzec?

     EA zmieniło planowaną premierę?
     • avatar
      MiKo400
      0
      Nigdy nie grałem w Sim City ale tą część zapowiada się świetnie dlatego z całą pewnością kupię.
      • avatar
       Bosman
       0
       7 marca, to nieźle zepsuje niektórym dzień kobiet.
       W ankiecie powinna być opcja odnośnie oceny wersji względem serii.
       Dla mnie akurat 4000 wydaje się najlepsza. Trochę ulepszeń typu jeszcze większe miasta, trójkatne działki, górnictwo, bardziej szczegółowa i zarządzalna infrastruktura, a gra miałaby już praktycznie wszystko.