Smartfony

Smartfony Huawei Mate 30 mogą nie trafić do Polski

przeczytasz w 1 min.

Już jutro odbędzie się premiera kilku smartfonów z serii Huawei Mate 30. Dość szybko mogą one stracić dla nas na atrakcyjności, ponieważ realny staje się scenariusz, iż nie trafią do Europy.

Oczywiście ponownie powraca tutaj będący na tapecie od dłuższego czasu temat napięć na linii USA - Chiny. Wszystko wskazuje na to, że chiński producent zdecyduje się zastosować tutaj system Google Android, ale w wersji, na jaką może sobie pozwolić, bez aplikacji i usług Google. W oczach niektórych klientów może to znacząco ograniczać atrakcyjność urządzeń i właśnie ten powód jest tu akcentowany.

Huawei Mate 30 w Polsce

Wedle źródeł redakcji LetsGoDigital, smartfony Huawei Mate 30 Pro, Huawei Mate 30 oraz Huawei Mate 30 Lite nie będą oferowane w Europie Środkowej. Ma być to podyktowane obawami, iż klienci nie będą zainteresowani wydaniem dużych kwot na smartfony bez aplikacji i usług Google. W Chinach podobne restrykcje obowiązują od dawna i tamtejsi użytkownicy są przyzwyczajeni do ich obchodzenia lub miejscowych alternatyw.

Czy dotyczy to również Polski? Raczej tak. Wedle LetsGoDigital są niewielkie szanse na to, iż wymienione smartfony będę dostępne w kliku wybranych krajach naszego kontynentu, ale nikt nie podaje dokładnej listy.

Zdecydowalibyście się na zakup smartfona bez aplikacji i usług Google? Czy jest to za duże ograniczenie? Premiera modeli z serii Huawei Mate 30 już jutro. Co ciekawe w omawianym kontekście, w Monachium.

Źródło: nl.letsgodigital

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Aranda
  0
  Jak najbardziej zdecydowałbym się na zakup smartfona bez aplikacji google. Już dziś najchętniej usunął bym je z telefonu ale nie ma możliwości. W zasadzie większości aplikacji tej firmy nie używam i omijam szerokim łukiem (np Gmail, chmura, chrome itp itd). Pod każdym względem są gorsze od konkurencji obecnej na rynku.
  • avatar
   erystr
   0
   A ja liczę na to że jeśli nowe Mate'y nie wejdą do EU to poprzednia generacja (P30 i Mate 20) pójdzie cenowo w górę :)