Mobile

Sony nie jest zainteresowane systemem Android Wear

przeczytasz w 1 min.

Japoński producent poświęcił sporo czasu na to, by dostosować Androida do swoich zegarków i nie chce marnować dotychczasowego dorobku.

Sony Android Wear

SmartWatch cały czas nie jest gadżetem, który wywoływałby u klientów wiele emocji. Google zapowiedziało jednak ostatnio Android Wear, a wiec system, dzięki któremu inteligentne zegarki mają stać się czymś o wiele bardziej praktycznym. Już widać, że nie wszyscy dają temu wiarę.

Sceptyczne podejście samych użytkowników nie byłoby tutaj niczym zaskakującym. Problem w tym, że zainteresowania Android Wear nie wyrażają nawet wszyscy producenci. Jako pierwsze wyłamało się Sony, co może być dla Google tym bardziej bolesne, że jest to przecież jeden z prekursorów SmartWatchy.

Japoński producent poświęcił sporo czasu na to, by dostosować Androida do swoich zegarków i wygląda na to, że nie chce marnować dotychczasowego dorobku. Tym samym dowiedzieliśmy się, że kolejne urządzenia przeznaczone na nasze nadgarstki od tego producenta nie będą pracowały pod kontrolą Android Wear.

"Mamy już sporo zainwestowanego czasu i zasobów na tej platformie (Android - przyp. red.)i w dalszym ciągu będziemy jej wierni." - Ravi Nookala, szef Sony Mobile USA

Przynajmniej na razie Google nie będzie się jednak załamywać. Urządzenia z Android Wear zapowiedziało już LG oraz Motorola, a wkrótce dołączyć mogą do nich również Samsung i HTC.

Źródło: theverge, mashable

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dartom
  8
  Szczerze to wolę na ręce nosić dobry zegarek niż to elektroniczne cudo.. W kieszeni mam Xperie SP, więc po co mi jeszcze to samo na nadgarstku? Jakoś nie mogę w sobie znależć zainteresowania tym produktem.
  • avatar
   Dragonik
   3
   Właściwie to i zegarek na rękę niepotrzebny bo jest w telefonie. Co nie zmienia faktu że jeśli miałbym wziąć zwykły zegarek a to "coś" to sprawa oczywista że zwykły zegarek.
   • avatar
    Kropeczka
    1
    I tu się mylicie a miliony lemingów które muszą, podkreślam muszą mieć każdą nową zabawkę wywiercą rodzicom dziurę w brzuchu żeby to mieć..


    lol