Konsole do gier

Sony błaga developerów, aby pozostali przy PlayStation 3

przeczytasz w 0 min.

Mimo, że PlayStation 3 jest na rynku już od blisko roku, Sony wciąż ma z nią spore kłopoty. Najpierw główną przeszkodą była wysoka cena i brak ciekawych gier, teraz po obniżkach pozostał ten drugi problem. Trudno bowiem zachęcić developerów do tworzenia gier na konsolę Sony. PlayStation 3 nie tylko sprzedaje się najgorzej ze wszystkich nowych konsol (5 milionów sztuk przy 12 milionach XBOX 360 i takiej samej liczbie Wii), ale również pisanie na nią oprogramowania jest najtrudniejsze ze względu na skomplikowaną architekturę sprzętową. W efekcie developer stoi przed niełatwym wyborem – czy napisać w tym samym czasie jedną grę na PlayStation 3, czy też kilka tytułów na lepiej sprzedające się Wii lub XBOX 360.

W efekcie Sony zaczęło czynić działania mające na celu przekonanie developerów, aby nie porzucali tej platformy. Dotąd koncern dość agorancko odnosił się do twórców gier, wychodząc z założenia, że to w ich interesie jest sprzedaż tytułów na konsole Sony. Teraz, kiedy koncern jest w opałach, jego podejście zmieniło się o 180 stopni - chętniej współpracuje i dostarcza większą liczbę devkitów (pakietów dla twórców, pozwalających na tworzenie gier na tę platformę).


Cóż, prawdopodobnie Sony nie odzyska tak łatwo pozycji konsolowego lidera, którą mogło się cieszyć przez ostatnią dekadę. Jednak najpewniej nie będzie też na tyle źle, aby można było mówić o upadku PlayStation 3. Niewykluczone, że w perspektywie kilkunastu miesięcy, Sony będzie miało szansę na dogonienie czołówki. Pytanie, czy z niej skorzysta.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login