Gry

Sony: nowy kontroler do PS3 już na wiosnę

przeczytasz w 1 min.

Sony Computer Entertainment potwierdziło wczoraj oficjalnie, iż zapowiedziany podczas tegorocznych targów E3 nowy kontroler do Playstation 3 pojawi się na rynku już na wiosnę 2010 roku. Chodzi oczywiście o nowy wynalazek twórcy kamerki EyeToy czyli przypominający różdżkę kontroler oparty na systemie Motion Control.

Przy okazji ogłoszenia przybliżonej daty debiutu nowego kontrolera Sony ujawniło kilka szczegółów odnośnie jego konstrukcji. Wiadomo już zatem, że zostanie on wyposażony w 2 sensory ruchu, trzyosiowy żyroskop i trzyosiowy akcelerometr, które razem będą w stanie wykrywaćkąt nachylenia i ruchy dłoni gracza. Dodatkową precyzje odwzorowania naszych ruchów zapewni podłączona do konsoli kamerka Playstation Eye, która na bieżąco śledzi położenie kontrolera w przestrzeni.  Służy do tego umieszczona na końcu "różdżki" świecąca różnymi barwami kula. Co ciekawe, Sony obiecuje, że nowy kontroler wyposażony zostanie również w system generowania wstrząsów podobny do tego użytego przy produkcji DualShock 3.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem japońskiego giganta  nowy kontroler  już wkrótce otrzyma wsparcie w postaci piętnastu jeszcze nie ogłoszonych tytułów potrafiących wykorzystywać jego ponadprzeciętne możliwości. Poza tym Sony obiecało zaimplementowanie w 2010 r. obsługi nowego kontrolera do kilkunastu już wydanych  produkcji  takich jak  Ape Escape, Echochrome 2, Eccentric Slider, Sing and Draw, Champions of Time, Motion Party, The Shoot, Tower, PAIN, Flower, Hustle Kings, High Velocity Bowling and EyePet. Co więcej, na odbywających się właśnie targach Tokyo Game Show zaprezentowano w jaki sposób można wykorzystać nowy kontroler Sony w grach takich jak LittleBigPlanet czy Resident Evil 5. Wszystko wskazuje na to, że przyszły rok zapowiada się naprawdę ciekawie dla wszystkich posiadaczy konsoli Playstation 3. 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  domino3000
  0
  Lol mi tych z PS3 , wymyślają jakieś gówna i sie cieszą
  • avatar
   kubbak
   0
   Prawie jak świetlne miecze z Gwiezdnych wojen :D.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    sorry ale te całe Motion Control na dowolnej z konsol to bardziej marketing niż użyteczna technologia. Ostatnia zelda na wii to właściwie walka z interfejsem, o ile celowanie za pomocą wimote jest jeszcze ok to rzeczy takie jak używania tarczy czy walka powinny być na przyciski bo po godzinnej sesji tego machania człowiek ma tego dość. Szczególnie jak szybko trzeba użyć jakiejś kombinacji, a system nie zarejestruje.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     i co pewnie ten kontroler będzie dla jednej z głupich gier jakie wyjdą !!!sensu szkoda tu szukać!!!
     • avatar
      Lightning
      0
      zbędna zabawka dla małych dzieci
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       magiczne dildo.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        gościu zapewne na tym monitorze ma filmik puszczony jak ma to trzymać a tak na marginesie zapewne spodoba się to ludziom którzy grają w tibie może sony wypuści tibie na ps3 :D i tak Xpudło rządzi :D
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         A ta gra która służy za demonstrację... co za durnota.