Internet

Spotify ma się świetnie, ale konkurencja nie śpi

przeczytasz w 1 min.

Miliony ludzi na świecie korzystają z usług strumieniowania muzyki, a najwięcej ze Spotify Premium. Abonament opłaca już ponad 30 mln osób.

Spotify

Konkurencja rośnie, a Spotify ma ją sobie za nic i rozwija się w najlepsze. Dyrektor generalny, Daniel Ek, poinformował za pośrednictwem Twittera, że co miesiąc abonament opłaca już ponad 30 milionów użytkowników. 

To oznacza 10-milionowy wzrost w stosunku do ubiegłorocznego czerwca. Uzyskanie takiego wyniku w tak krótkim czasie i przy stale rosnącej konkurencji (w tym tej najpoważniejszej – w postaci Apple Music) może robić wrażenie.

Może, ale trzeba wziąć pod uwagę coś jeszcze. Spotify może i zyskuje subskrybentów w bardzo szybkim tempie, ale usługa Apple Music robi to jeszcze szybciej. Od startu pod koniec czerwca zgromadziła ich już 11 milionów, a szacuje się, że do końca roku będzie ich już co najmniej 20 milionów.

A reszta? Cóż, reszta ma sporo do nadrobienia. Zajmujący trzecie miejsce francuski Deezer ma jedynie 6,3 miliona użytkowników, a należący do Jaya-Z Tidal – około 1 mln. Spotify jest więc wyraźnym liderem, ale konkurencja nie śpi – a w szczególności nie śpi Apple. Czy uda jej się przegonić Spotify? To się okaże…

Źródło: Digital Trends

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  5
  Nie wiem jak wy ale ja korzystam z foobar dwa tysiące :)
  • avatar
   2
   Używam TIDAL'a. Jestem mega zadowolony.
   • avatar
    Snack3rS7X
    -1
    Ja tam wolę muzę z torrentów : )
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Mogliście dodać opcję w sondzie "Tak - ze Spotify Premium"