Procesory

Sprawdzili wydajność Apple Silicon M4. Co oferuje nowy procesor?

przeczytasz w 1 min.

We wtorek firma Apple zaprezentowała nowe modele iPadów. Największym zaskoczeniem było zastosowanie układu Apple Silicon M4 w tabletach serii Pro. W sieci pojawiły się już wyniki pierwszych testów wydajności tych procesorów.

iPad Pro M4

Przypomnijmy, że prezentacja Let loose, podczas której zaprezentowane zostały nowe tablety firmy Apple odbyła się w Londynie. Pojawiły się kolejne generacje iPadów Air oraz iPadów Pro, ale dużo większym zainteresowaniem cieszyły się te drugie, a to przede wszystkim za sprawą układu Apple Silicon M4.

iPad Pro m4iPady Pro z układem Apple Silicon M4

Apple zdecydowało się zastosować zupełnie nowe czipy, które wcześniej nie były dostępne w żadnych urządzeniach. Po raz pierwszy nowy układ zadebiutował w tabletach, a nie w iPhone’ach czy komputerach Mac.

Przypomnijmy, że zaprezentowane we wtorek urządzenia kupić będzie można w środę, 15 maja, ale w sieci dostępne się już wyniki pierwszych testów wydajności montowanych w nich procesorów M4.

Apple Silicon M4 - wydajność

Jak to zwykle bywa jako pierwsze pojawiają się wyniki testu Geekbench, tym razem w wersji 6.2.

Dostępnych jest kilka wyników, a wszystkie oscylują w granicach 3800 oraz 14600 punktów, odpowiednio w testach jedno- i wielordzeniowych. Przykładowe rezultaty to 3767 i 3810 oraz 14677 i 14541.

M4 wydajność cpu

Dla porównania, testowany przez nas niedawno MacBook Air M3 osiągnął 3100 oraz 11882 punktów. Czip M2 uzyskuje około 2600 oraz 10000 punktów – sprawdziliśmy to w trakcie testowania 15-calowego MacBooka Air.

Podczas prezentacji podkreślano, że M4 będzie zdecydowanie lepszy od poprzedników (M2, M3), szczególnie w testach wielordzeniowych. Nowy procesor występuje bowiem w dwóch wariantach – z 9-rdzeniowym i 10-rdzeniowym CPU. Czipy M2 oraz M3 mają 8-rdzeniowe CPU. Prezentowane wyniki dotyczą mocniejszej wersji czipa.

Na koniec kilka słów o wynikach testu procesora graficznego w M4. Rezultat testu Metal to 53792 punkty. M3 w MacBooku Air osiąga 47406 punktów, co oznacza wzrost o około 22%.

M4 wydajność gpu

Źródło: Geekbench, zdjęcia: archiwum własne

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yesusik
  10
  Dla GPU od wyniku 47406 do 53792 mamy wzrost o ok. 13,5%... jak autorowi niusa wyszło 22%, to najstarsi górale nie wiedzą! o.0
  • avatar
   J.B FIN
   2
   Za te ceny Co oni oferuja mozna kupic profesjonalny sprzet do grafiki. Ten ich OS jest tak zamkniety ze uzytkownicy musza placic za wszystko. Szkoda pieniedzy I czasu na to badziewie.
   • avatar
    Trim23
    0
    Wyprodukowanie sprzętu przez Apple wiąże się z emisją gazów cieplarnianych, dlatego żaden szanujący się aktywista klimatyczny nie kupi nic od tej firmy.
    • avatar
     JebacSzatana
     0
     Zrobie dla ciebie wszystko moje ukoaxhane Apple!!
     A WSZYSTKO TO BO KOCHAM APPLE I NIE WIEM JAK BEZ APPLE MIAŁBYM ŻYĆ!!! CHODŹ APPLE POKAŻE CI CZYM MOJE MIŁOŚĆ JEST DLA CIEBIE ZABIJA SIĘ!!!!!!!!!!!!!
     • avatar
      rasiaknorris1
      0
      Jeszcze daleka droga przed nimi skoro jeszcze nie można komfortowo pograć w nowe gry na platformie Apple. A takie silicon miało być dla graczy. A dalej to w sumie nadaje się tylko do asfalt i jakiś gier sprzed 10 lat.