Technologie i Firma

Start-upy i technologie zmieniające świat - rusza konkurs XTC

przeczytasz w 1 min.

Eliminacja ubóstwa, ochrona środowiska i zapobieganie zmianom klimatycznym czy wreszcie promowanie zrównoważonego rozwoju gospodarczego to cele, w których osiągnięciu pomóc mogą start-upy. Na te najbardziej innowacyjne czeka 10 milionów dolarów w konkursie Extreme Tech Challenge.

Extreme Tech Challenge to międzynarodowy konkurs dla start-upów, których technologie mają potencjał, by rzeczywiście zmieniać świat, na którym przyszło nam żyć. W najnowszej edycji wyłonionych zostanie 10 pomysłów, za które autorzy otrzymają poważne zdobycze finansowe, aż do 1 miliona dolarów dla zdobywców pierwszego miejsca. Pieniądze te zostaną przekazane w formach nagród i inwestycji.

Partnerami konkursu są między innymi VIVA Technology, ARM, Cisco i Samsung. Warto zaznaczyć, że ten ostatni rozwija w Polsce Wschodniej sieć inkubatorów dla start-upów zajmujących się projektami z takich sektorów jak cyberbezpieczeństwo czy właśnie odpowiedzialność społeczna, a przyświecający im cel to „stworzenie bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez rozwój innowacyjnych technologii”. Aktualnie składają się na nią trzy jednostki: w Rzeszowie, w Lublinie i (otworzona w kwietniu) w Białymstoku. 

„Niektórzy przedsiębiorcy chcą pozostawić po sobie ślad na świecie, inni chcą go zmienić – powiedział współzałożyciel Extreme Tech Challenge, przedsiębiorca i inwestor z Doliny Krzemowej, Bill Tai. – Od pięciu lat XTC wspiera najbardziej innowacyjne start-upy, a w roku 2020 ponownie skupiamy się na rozwiązywaniu najpilniejszych wyzwań stojących przed naszą planetą”.

Więcej informacji, jak i formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu.

Źródło: Extreme Tech Challenge, Samsung, inf. własna

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  agencjafsm
  0
  Cześć wszystkim,
  Chciałam powiedzieć kilka słów o nowej agencji SEO & SEM - FSM.
  Choć nazwa Agencja FSM https://www.agencjafsm.com/ jest nowa, początek działalności sięga 2014 roku, kiedy to w Wielkiej Brytanii wystartował portal związany z branżą nieruchomości, oraz opiniami o agentach nieruchomości. Wtedy właśnie, po odbyciu serii szkoleń z zakresu SEO i SEM rozpoczęliśmy pozycjonowanie strony, oraz założyliśmy pierwsze kampanie reklamowe. Początki nie były łatwe, ale wciąż poszerzałaliśmy swoją wiedzę, inwestowaliśmy we właściwe oprogramowanie i licencje, co przełożyło się lepsze wyniki strony w wynikach wyszukiwania organicznego.
  Kampanie Adwords (teraz Google Ads), dzięki właściwej optymalizacji miały satysfakcjonujący, rosnący CTR (współczynnik klikalności), reklama na Facebooku również spełniała swoją rolę. Na stronie pojawiało się coraz więcej opinii o agencjach nieruchomości, oraz ogłoszeń dotyczących wynajmu i sprzedaży domów i mieszkań. Wtedy właśnie znajomy, właściciel firmy budowlanej zaproponował żebyśmy zajęli się pozycjonowaniem jego strony i prowadzeniem kampanii reklamowych, ponieważ jego kampanie generowały co raz mniej konwersji. Stwierdziliśmy - czemu nie? I tak właśnie pozyskaliśmy pierwszego klienta. Ten zadowolony z efektów prowadzonych kampanii zapytał czy nie chcielibyśmy kolejnego klienta, ponieważ jego znajoma prowadzi agencję nieruchomości i jest zainteresowana ogłaszaniem się u nas na stronie, oraz pozycjonowaniem i reklamami. Prowadzenie kampanii dla trzech stron i ich pozycjonowanie było bardzo absorbujące, ale obserwowanie rosnących wyników rekompensowało brak wolnego czasu.
  Z czasem nawiązaliśmy współpracę z innymi freelancerami SEO oraz SEM w Polsce i Anglii i podjęliśmy decyzję o sprzedaży portalu. Teraz, będąc w kraju rozpoczęliśmy działalność na rynku Polskim. Dlatego zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą. Nasze główne działania to:
  - Pozycjonowanie stron www
  - Reklama Google Ads (Adwords)
  - Reklama Facebook
  - Marketing Szeptany
  - Reklama Instagram
  - Reklama Linkedin
  Kampanie prowadzone są przez wyspecjalizowaną, certyfikowaną ekipę, która wciąż podnosi swoje kwalifikacje i śledzi nowinki, aby realizować skuteczne kampanie internetowe.
  Napisz do nas! [email protected]